HES Kodu Nasıl Alınır

Hayat Eve Sığar ( Hes ) Kodu nasıl alınır

0 170

Akıllı telefonlarımızın Google Play veya Apple Store market uygulamalarını kullanarak Hayat Eve Sığar yani HES uygulamasını telefonlarımıza indiriyoruz. Devamında aşağıdaki görsellerde de göreceğiniz üzere 4 adımda işlemi tamamlayacağız.

Uygulamamıza indirdikten sonra, HES uygulamamıza tıklayıp açıyoruz. Karşımıza aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran gelecek.

hes-kodu-alma-1

Yukarıdaki menüden HES Kodlarım menüsüne tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.

hes-kodu-alma-2

Yukarıdaki menüden Yeni Kod Ekleye tıklayarak ilerliyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açıyorhes-kodu-alma-3

Yukarıdaki görselde yine göreceğiniz üzere iki seçenek çıkıyor. Ben süresiz olanı tercih ettim. Süresiz olmasının herhangi bir dezavantajı yok yine istediğiniz zaman oluşturduğunuz HES kodunu silebiliyorsunuz. Dilerseniz oluşturacağınız HES koduna isimde verebilirsiniz. Örneğin: Benim HES Kodum gibi, Bütün bunları yaptıktan sonra tabi çocuklarınıza da HES kodu aynı şekilde alabilirsiniz.

Ayarlarımızı yaptık Devam diyoruz. Karşımıza Aşağıdaki gibi bir sekme açılacak işlem tamamdır.

hes-kodu-alma-4

Tabi bu HES kodunu kullanmıyorum. 🙂 Benim HES kodum var arkadaşlar. İşte olay bu kadar basit.

Şimdi AVM ve Devlet Daireleri, Bankalar gibi yerler HES kodu olmadan sizi içeriye artık almıyor. O yüzden bu KOD her zaman yanınızda olsun. Genellikle BARKOD okuttukları için tek tek rakam söylemek yerine barkodunuzu okutarak içeriye giriş yaparsanız çok daha az zahmete katlanmış olursunuz. Hem siz hem de karşınızdaki görevliye işkence etmemiş oluruz.

Şimdi AVM ye geldiniz Güvenliğin önüne doğru yürürken hemen HES uygulamanızı açın HES kodlarıma tıklayın ve orada rakam ve harflerden oluşan kodunuzu göreceksiniz üzerine tıklayın ve yukarıdaki görseldeki gibi kodunuz barkotlu bir şekilde açılacaktır. Barkodunuzu Güvenliğe göstererek artık içeriye zahmetsizce girmiş olacaksınız. Hayatta başarılar. 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.