Avrupa Obezite Sıralaması Türkiye Kaçıncı Sırada

Avrupa Obezite Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada

0 4

Avrupa Obezite Sıralaması Türkiye Kaçıncı Sırada

Avrupa Obezite Sıralaması Türkiye Kaçıncı Sırada, hemen cevap vermek istiyorum arkadaşlar uzatmaya gerek yok. Avrupa kıtasında obezite haritasında maalesef lider konumdayız. Avrupa’nın en obez ülkesi maalesef Türkiye bakın ben uydurmuyorum Dünya Sağlık Örgütü obezite haritası yayınlamış, öyle sallama filan demeyin. Veriler güncel.

Hatta Avrupa Kıtası İlk Beş Sıralaması Şu şekilde

    • Türkiye 66.8
    • İngiltere 63.7
    • Yunanistan 62.3
    • İspanya 61.6
    • Fransa 59.5

Gördüğünüz üzere liderliği kimseye vermemişiz. Yemek kültürümüz çok meşhur bir sürü alternatifimiz var. Lakin hazır gıdalara ve hamur işlerine inanılmaz bir rağbet olduğu için maalesef obezliğimiz de kaçınılmaz oluyor.

Hareket etmiyoruz, üstelik git gide şehirleştiğimiz için tuvalete dahi araçla gidiyoruz. Alışveriş olayı dahi bitti, herkes internetten kapısına sipariş getittiriyor. Öyle olunca da ne oluyoruz obez oluyoruz. Evet çocuklar ne oluyormuşuz hep birlikte “Obez oluyoruz”.

obez-1

Gördüğünüz gibi siz dahi ikna oldunuz. Obez konusu yetişkinleri ilgilendirdiği gibi artık çocuklarımıza da maalesef sirayet etmiş durumda. Saatlerce pc veya playstation gibi teknolojik cihazlara olan tutku beraberinde obez olmayı da getiriyor.

Arkadaşlar kadınlarımız üzülerek söylemek istiyorum ki liste de en büyük pay onların, kadınlar evde mi süpürmüyorsunuz bu ne hal bu tablo nedir arkadaşım. Lütfen kendinize dikkat edin. Öyle korse ile filan olmaz bu iş, o kilolar verilecek…

Yemeyin arkadaşım hareket edin. Ne demişler az ye çok spor yap sıhhat bul. Öyle dememişlerdi galiba ama neyse bu seferlik böyle diyelim. 😀

Dostlar obez olmayın. Olmamaya çalışın. Başkasına güzel görünmek için değil, kendi sağlığınız için obezlikten emekli olun. Size güveniyorum. Başarabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.