Bakan Nebati ÖTV Matrah Düzenlemesi İçin Tarih Verdi

ÖTV Matrah Düzenlemesi İçin Tarih Verdi

0 55

Bakan Nebati ÖTV Matrah Düzenlemesi İçin Tarih Verdi

Milyonlarca kişi ÖTV matrah güncellemesini bekliyordu. Hazine ve maliye bakanı Nureddin Nebati ÖTV güncellemesi ile ilgili bir açıklama geldi. Bu tarihten itibaren sıfır otomobil fiyatları oldukça etkilenebilir demek isterdim ama diyemiyorum.

Bakan Nebati ne zaman bir olay açıklasa hep tam tersi olmuştur. Bu ÖTV matrahı ile ilgili milyonlarca kişinin ise haber filan beklediği yok. Milleti sersefil ederek ortada bırakan bu hükümet, milletinin menfaatine bir adım atar mı? atmaz.

Mesela konut olayında ev alamayanların ağzına bir parmak bal çalarak TOKİ toplu konut projesiyle kura çekilerek sus payı dağıtmıştı.

Gelgelelim ÖTV matrah konusuna, ÖTV matrahı zaten tüm güncelliğini yitirmiş. Eski tarifeyi lütfen görselini paylaşacağım inceleyiniz. Senin eski ÖTV matrahı ile vergi aldığın rakamlar ile şimdiki araç fiyatlarını Bakan Nebati efendi oturup bir karşılaştırsın. Milletle dalga geçmeye artık bir son verin. Piyasanın anasını ağlatarak bu ülkeyi siz bu hale getirdiniz. Sonra suçu başkalarına atarak “yok şunlar fırsatçı yok bunlar hırsız” diyerek kendinizi güya akladınız. Allah kitap diyerek milletten oy istiyorsunuz. Bu insanlara yazık değil mi? Biraz haysiyetli olun. Bu milletin hala sizi seçimlerde göğe çıkaracağını mı? düşünüyorsunuz.

otv-matrah-duzenlemesi-icin-tarih-1-aralik-2022

Yandı gülüm keten helva… Kısacası sizin hükümetinizin dönemi Haziran ayında son bulacak. Ben Kasım ayını bitiriyorum daha kombiyi açmadım. 🙂 yazık değil mi? Sizi bu ülkeye baş tacı eden seçmeninize büyük ihanet ettiniz. Seçmende sizinle sandıkta hesaplaşarak bu işi bitirecektir.

Evet Enflasyonu önleyemeyip sürekli ileri tarihler sallayan Nebati bakanımız ÖTV matrahı konusunda da vatandaşa bir yağlı kazık hediye edecektir. Ben bunu bekliyor ve öngörüyorum.

Bakan Nebati bu arada ÖTV matrahını 1 Aralık 2022’de açıklayacakmış. Sanırım bunu açıklamak için araç fiyatlarının yeni güncel zamlarını bekliyor. 🙂 Malum zamsız artık gün geçmiyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.