Bir Dolandırılma Hikayesi

İki defa dolandırıldı

0 86

Isparta Aksu’da yaşayan 71 yaşındaki Mehmet Duvar 3 yıl önce evinin kapısı çalınmış ve ellerindeki tarihi eseri saklaması için gelen şahıslarla nasıl oldu ise anlaşmış. Tarihi eser bildiği eşyaları saklamıştı.

Tarihi eserler Mehmet Aksu’nun elinde bulunuyorken malum şahıslar arayarak çeşitli yalanlar dolanlarla dönem dönem kendisinden para talebinde bulundu. Tüm birikimi olan 90 bin Türk lirasını dolandırıcılara kaptırdı.

Kendisini bir daha arayan soran olmamasından şüphelenen Mehmet Aksu dolandırıldığını dile getirerek bir hukuk mücadelesine girişmiş olsa da takipsizlik kararı ile bir kere daha yıkıldı.

Aradan geçen 3 yılın ardından Mehmet Aksu’nun birden telefonu çalar. Karşıdaki kişiler “kendilerinin polis olduğunu ve sizi dolandıranların peşindeyiz” şeklindeki söylemlerinden etkilenerek bu şahıslar ile yine bir bilinmezliğe doğru sürüklenir.

Polis olduğunu iddia eden bu şahıslar “az kaldı yakalamak üzereyiz, biraz paraya ihtiyaç var” diyerek Mehmet Aksu’dan para talebinde bulundular.

zengin-olma-hayali-ile-dolandirildi

Mehmet Aksu parası kalmadığı için bankadan 15 bin Türk lirası kredi çekti ve Polis olduğunu iddia eden kişilere teslim etti.

Bu defada kendisini arayan soran olmamasından rahatsız olan Mehmet Aksu ikinci defa dolandırıldığını anlayarak yine haberlerde boy gösterdi.

Hatta eşi ile ilk dolandırılma hikayesinden sonra küsmüşler. Allah yardımcıları olsun diyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.