İyi ki Doğdun “Dünya Nüfusu 8 milyar!”

Dünya Nüfusu 8 milyar!

0 52

İyi ki Doğdun “Dünya Nüfusu 8 milyar!”

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), dünya nüfusunun 8 milyara 15 kasım 2022 itibari ile ulaştığını belirtti. Kısacası 8 milyar kişi şuan dünyada nefes alıp veriyor. Amma kalabalık bir gezegen olduk. 8 milyar abi boru değil, dünyada tam 8 milyar kişiyiz.

Güney Avrupa ve Doğu Asya’da ise nüfus oranı her geçen gün daha da azalıyor. İnsanlar bilinçlendikçe bu oranın daha da düşeceği yadsınamaz bir gerçekliktir. Şu an Afrika kıtası nüfus yönünden hızla artmaya devam etmektedir. Hatta şöyle diyelim gelişmekte olan ülkelerde nüfus hızla artarken, gelişmiş ülkelerde bu oran gittikçe düşmektedir.

dunya

Ama bir taraf artarken bir taraf azalıyor gibi bir düşünceyi de kafalarımızdan silelim. Dünya nüfusu hızla artmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre Dünya nüfusu 7 milyardan 8 milyar nüfusa çıkması yaklaşık 12 yıl sürmüş. Şimdi bir sonraki milyara ise yani 9 milyarlık nüfusa ulaşmak için ise 15 yıllık bir zaman diliminin geçmesi bekleniyor ki bu da üç aşağı beş yukarı 2037 yılına denk gelmektedir.

Kısacası gençler dünya nüfusu halen daha artmaya devam ediyor. Duracağa da zaten benzemiyor artsın bakalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.