Masumlar Apartmanı Güzel Dizi

Masumlar Apartmanı Süper Yapım

0 205

Evet arkadaşlar yine bir sohbet muhabbet tadında bir yazı yazmaya çalışıyorum. Şu an masumlar apartmanının 18. bölümü bitti.

Senaryo olarak zaten muazzam bir uyarlama olmuş. Senaristler hakkını vererek yazıyorlar ki takdire şayan beni ekrana kilitleyen belki de tek dizi. Soluksuz izliyorum.

Gerçi diplomalı diplomasız bir sürü psikiyatrist psikolog ve akıl sağlığıyla ilgili olan herkes bu diziyi izleyip teşhis koyuyorlardır. Üniversitedeki hocalar öğrencilerine ödev olarak bu diziyi verip teşhis sonuç ilişkisini detaylıca yazmalarını da istiyor olabilir.

Hatta doktorlar birbirlerini arayıp görüş alışverişinde dahi bulunuyorlardır.

Ancak ama lakin doktorlar birbiri ile sohbet edip teşhis koya dursunlar. Birde işin diğer kısmı var. Kendi karakteri oturmamış arkadaşlar bu dizide kendinden bir parça arıyorlarsa oldukları yerde dursunlar lütfen. İkinci bir kurtlar vadisi karakterleri buradan çıkmaz.

Düşünsenize gençler işi o olmadığı halde kağıt filan topluyorlar. Veya “mesleği asla küçümsemiyorum yanlış algı oluşmasın” kağıt topluyorsun diyelim bunu gidip bir kızla tanışmak için kullanıyorsun filan.

Yada pis kokuyorsun bununla gurur duyacak hale gelmişsin. Değerli arkadaşlar bunları yapmayın dizide iyi güzelde gerçek hayatta olmaması gereken şeyler. Kesinlikle yapmayın hoş değil. Yani gece ikinci bir iş çıkarmayın başınıza gidip sıcak yatağınızda uyuyun. 🙂

Yani dizi harika fevkalade ama bizim insanımız bir dizide kendinden bir parça arar hatta o aradığı parçayı bulamazsa kendisi diziye bakarak oluşturur.

masumlar-apartmani

Aslında bu dizi ile ilgili yazılıp çizilecek çok şey var. Mesela bazı bölümleri film olur bu dizinin öyle bir geçiyor ki sahneler. Acayip ya öyle böyle değil. Yani bir ben mi böyle tutuldum bu diziye bilmiyorum ama seviyorum babalar. Gerçekten güzel dizi tavsiye ederim.

Merak etmeyin..!
Yapımcıları bana para vermedi öv dizimizi diye. İçimden geldiği gibi yazıyorum demiştim sohbet tadında bir yazı olacak diye.

Dizi hakkında geleceğe yönelik tek endişem olması gerekenleri ağırdan alarak diziyi kısır döngüye sürüklemeleri beni diziden uzaklaştırır. Senaristlerden ricam yardırın gelsin babalar. Öyle geçiştirme bölümlerle ancak biz izleyenleri diziden uzaklaştırırsınız.

Bu dizi bir harika dostum.

Okuduğunuz için teşekkürler. (o:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.