Üç Üniversite Bitiren Kişiye “Ben Hızırım” Dedi Dolandırdı

Üç Üniversite Bitiren Kişi Dolandırıldı

0 75

Üç Üniversite Bitiren Kişiye “Ben Hızırım” Dedi Dolandırdı

İzmir’de yaşanan olayda Ş.T. isimli şahıs yolda yürürken yanına gelen bir şahıs, “Beklediğin kişi benim. Beni Allah gönderdi. Ben Hızır Aleyhisselam’ım. Senin bir kurban borcun var bana para vermen lazım onu Cebrail Aleyhisselam’a götüreceğim” dedi.

Bu sözleri duyan Ş.T. beyninden vurulmuşa döndü, her yerini bir heyecan bastı dolandırılacağını o an hiç düşünemedi. Çünkü karşısında Hızır Aleyhisselam’ın olduğunu düşünüyordu. Hemen bankaya gitti bin Türk lirası tutarında para çekti.

Sözde Hızır Aleyhisselam olduğunu iddia eden şahıs bu parayı az buldu, Ş.T. isimli mağdur tekrar bankaya giderek bin beş yüz Türk lirası daha çekti. Toplamda 2500₺ parayı Hızır Aleyhisselam sandığı kişiye teslim etti. Büyük bir maneviyat içerisine giren Ş.T. dolandırıldığını tam 3 gün sonra anladı.

Hemen polise giderek şikayetçi oldu ifadesinde; “Yolda yürürken yanıma bir kişi geldi 1.72 boylarında kır saçlı beyaz sakallı aşırı kilolu biriydi. Bende o sıralar içimden dua ederek yolda yürüyordum. Bu şahıs yanıma gelip, beklediğin kişi benim, Beni Allah gönderdi. Ben Hızır Aleyhisselam’ım. Senin Bir kurbanın var bana para vereceksin. Onu Cebrail Aleyhisselam’a götüreceğim. deyince bende bu şahsa inandım bankaya gittik ben 2500₺ para çektim kendisine teslim ettim. Üç gün sonra dolandırıldığımı anladım. Mağdurum.”

Bunun üzerine harekete geçen ekipler kamera kayıtlarını inceleyerek bu suça karışan kişinin T.Ç. isimli çok sayıda suç dosyası bulunan birinin olduğunu öğrendi. Kıskıvrak yakalandı, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

ben-hizir-aleyhhiselam-dedi-dolandirdi-1.jpg

Yalnız kamera kayıtları olmasa tarif ettiğine göre kır saçlı beyaz sakallı diyor ya, bu adam bulunmazdı. 😀 Neyse geçmiş olsun diyelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.