Bir Garip Umre Dolandırıcılığı

Bir Garip Umre Dolandırıcılığı

0 14

Bir Garip Umre Dolandırıcılığı

Bir garip umre dolandırıcılığı, öyle ki artık din tamamen çıkar, para maksatlı kuruluşların eline geçeceğe benziyor. Hatta paranız yoksa tövbe de edemezsiniz. 😀

Neyse konumuz maksatını aşmasın değerli yoldaşlar, ha yoldaşlar dedim diye de hemen siyasi bir çıkarım yapmayın. Yargısız infaza girer. Günaha girersiniz bak. 😀

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde vuku bulan olayda, isminin baş harflerinin H.K. olduğunu öğrendiğimiz şahıs düşünmüş taşınmış ne iş yapabilirim bilgisayar başı bir işim olsun demiş. Hoop aklına insanları umreye götürme vaadiyle paraları cebe indireyim demiş.

umre-dolandiriciligi

Tabi bu düşünce, öyle düşünce de kalmamış bizzat uygulamaya geçmiş H.K. denilen şahıs. Sonra tabi sosyal medyalara oralara şuralara buralara reklam vermiş. Tabi gariban cebi delik halkım da “- Aman Allah’ım umre fiyatına bak bedavanın bedavası” demiş ve gerekli linke tıklamış sonra bunun paraları H.K cebe indirivermiş.

Umreye giden olmuş mu? Hayır arkadaşlar mağdurlar bir nevi H.K. denilen şahsa adeta bağış yapmışlar. H.K. gariban vatandaşlarımızı maalesef dolandırmayı başarmış.

İşin ilginç tarafı elemanın birisi de gelip buna ortaklık teklif etmiş. Onu da 21 milyon ₺ gibi bir rakam ile dolandırmış.

Ülkecek iyice kafayı yiyoruz. Sonumuz hâyır olsun.

Bu arada arkadaşlar emniyetimiz tabi ki bu H.K denilen şahsı enselemiş. 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.