Yerli Milli Otomobil ve Piyasa Etkisi

Yerli Milli Otomobil ve Piyasa Etkisi

0 18

Yerli Milli Otomobil ve Piyasa Etkisi

Yerli milli otomobil ve piyasa etkisi, ah dostlar ah ulan ne hayaller kurduk be, neler düşündük arkadaş! herşey bir düşünceden ibaret kaldı. Hiç bir halt gerçekleşmedi maalesef.

Hepimiz belki de aynı düşünceleri zihnimizden geçirdik. Nedir o düşünceler. Milli arabamız çıkınca piyasa yer ile yeksan olur. Araç fiyatları düşer. Bizde bütçemize göre birşey satın alabilirdik.

Ama günün sonunda gelin görin ki öyle bir şey olmadı. Şimdi şaşırıyorum taa Çin’in bize umut olmasından bahsediyorlar. Chery’in ucuz otomobilleri ülkemize gelecek ve piyasayı sallayacağını söylüyorlar. Yerli otomobil ile en azından ben o düşüncelerden tamamen arınmış bulunuyorum.

Ulan milli aracımız çare olamadı Chery ne yapacak ülkemize gelince, gençler talep yoğun olacak adam da fiyatı yukarıya doğru çekecek bütün hallerimizi içimizde patlatacaklar. 😀

yerli-milli-otomobil-1

Düşünün yerli otomobil ile fiyat kırılmasını gerçekleştirememişiz, üstelik o aracı biz kendi ülkemizde üretiyoruz. Vergi indirimi var mı bilmiyorum ama piyasaya zerre etkisi olmadı. Neyse üretilmesine bir şey dediğim yok tabiki kendi ülkemin üretmesi gerekiyor, üretimi her zaman destekliyorum. Ama insanların alım gücünü de hesaba katarak bir fiyatlanmaya gidebilselerdi piyasa alt üst olmuştu.

Arkadaşlar insanlar tezgahını kurmuş, seni beni kimse afedirsiniz s…lemez. Bizi insan yerine koyan yok zaten. Nefes alabiliyorsak buna şükretmeliyiz. 😀

Yapacağınız işe tüküreyim. 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.