Bodrum’da Yaşanan Lahmacun Krizi

Bodrumlu Lahmacunlar Daha Pahalı

0 143

Bodrumda ortaya çıkan lahmacun fiyat krizine ünlüler ünsüzler herkes dahil olmuş durumda. En son İbrahim Tatlıses “10 liraya lahmacun mu olur. 15 liraya yiyecekseniz yiyin.” diyerek olayı bambaşka bir boyuta taşıdı.

Öncesinde ise bir lahmacunun 200 liraya kadar uzanan fiyatı olmuştu. Herkes bu haberi manşet geçti. Ama şu unutulmamalıdır ki Bodrumlu lahmacunlar bikinili, fit ve Bodrumdaki o farklı güneşten kendi payına düşeni alıp bronzlaşarak sofralarınıza geliyor.

Bodrumlu lahmacunlar diğer anavatanındakilere göre deniz görmüştür. Deniz görüyorsa bir ev, dubleks, villa, daire vesaire gibi biliyorsunuz ki piyasası daha değerli olur.

Bodrum esnafı ülkemize dolar euro döviz kazandırmak için uğraşıyor. Bu çabaları boşa çıkmamalı gönül ister ki bir lahmacunun fiyatı 1 çeyrek altın olsun. Altın rezervimizde artmış olur. Buradan kendilerine sesleniyorum lütfen bu fikrimi yabana atmayın değerlendirin. 🙂

Bodrum’a giden yerli turist arkadaşlar ise yanlarına bir sefer tası alıp içerisine patates haşlama, zeytin, peynir, çökelek gibi temel ihtiyaçlarını alsınlar. Hatta ekmeklerini de alsınlar ki orada kötü sürprizlerle karşılaşmasınlar. (o:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.