Dondurmacıda Unutulan Bebek

Dondurmacıda Bir Garip Olay

0 135

Bursa’da yaşanan bu garip olayda bir aile dondurmacıda bebeğini unutup gidiyor. Bebeğin varlığına henüz alışamamış olan ailenin oradaki insanlara yaşattığı bu garip olayı sizlere aktarmaktan utanç duyuyorum. Allah kimseyi unutturacak bir pozisyona düşürmesin efendim.

Ya o bebeği dondurmacı külaha koyup birine ikram etseydi. Bebeği hain bir dudak ısıra kemire yeseydi. Bunun hesabını kim verirdi. Hangi yetkili merci bu olayı yasallaştırıp yargıya taşıyabilirdi. Başlı başına sazan sarmalına dönüşecek bir olay yaşanmış olacaktı.

Aslında bu tarz bir olay yaşanmadan tatlılığa bağlanmış. Dondurmacıda zaten olayın tuzlu bir şekilde cereyan etmesi hepimizi derinden yaralardı. Öyle değil mi?

Dondurmacı arkadaş bebeği fark edip sosyal medyadan canlı yayın, polis olay yerine çağrılmış. Herkes seferber olmuş. Tam polis bebeği alacakken hop aile birden bebeklerinin olmadığını fark edip koştura koştura geri gelmiş. Yarım saatlik esaretten kurtulan bebek ise ilk orada anne baba demiş. Çünkü çok korkmuş ve başmış ki aga gugu gibi cümlelerle bu iş olmuyor. Anne baba demeye başlamış.

O korkuda aileye yeterli gelir sanırım. Ömürlerinden kafadan beş yıl eksildiğine yemin edemesem de öyle düşünüyorum. 🙂

Bebek mutlu aile mutlu herkes sevinçli bir şekilde evlerine dağılmış. Dondurmacı o oluşan kalabalıktan da iyi bir kâr elde ettiyse domino etkisi bu olsa gerek. Herkes yolunda diyebiliyoruz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.