Çok Misafir Seven Abla

Çok Misafir Seven Abla

0 11

Çok Misafir Seven Abla

Çoğu insan misafir sevmez, özellikle ülkemizde misafir baş tacıdır ama insanlar o kadar çok hazırlık yapar ki yemedikleri yiyecekleri hazırlarlar, kullanmadıkları halıları sererler, örtüler hep yenileri serilir… Hiç bir şey eksik edilmemesi gerekir öyle misafir ağırlanır. Hani dedim ya yemedikleri yemekler hazırlanır diye, bizim insanımız kendi mutfağında gündelik hayatta yemediği belki de yiyemediği yemeği misafiri için hazırlar ve o şekilde izzet ikram eşliğinde ağırlanır.

Günümüz de işler pek öyle ilerlemiyor. Eski zamanlarda tam da yukarıda bahsettiğim şekilde ilgilenilirdi. Şimdi ki zamanda misafir arayıp size geleceğim dediğinde yarım ağır buyur gel, sonrasında oflamalar puflamalar ne yapacağız şimdi gibilerinden söylenmeler dert yanmalar uzar gider. Hatta üstüne yeni nesilden bireyler evde mevcutsa bu arkadaşlar hiç ortalığa çıkmaz, adeta evde yok gibi takılırlar.

Şimdi sosyal medya mecralarında gezinirken sizinde izleyeceğiniz bir ablayı buldum. Gerçekten ablamız misafiri o kadar çok seviyor ki bunu dile getirmek için video çekmiş üstüne de göz yaşlarını dökmüş. İşte bu insan nesli artık böyle videolar da filan denk gelince görebiliyoruz.

Garip işler ekonomi de tabi ki bunda bir etken oluyor artık. Herşey bir etken olarak görebiliriz ama misafir misafirdir, yüzü asık evinizden ayrılmasın ve hiç öyle duygular yaşamamanız dileğiyle arkadaşlar misafir berekettir öyle bilelim öyle davranalım, öyle hayatımıza tatbik edelim.

Neyse ablamız bize, olmayan duygularımıza bir nebzede olsa sesleniyor.

Bazı arkadaşlar da kadın şizofren, psikolojik olarak bitmiş, bu kadın çok yalnız gibi yaftalamalar da bulunmuşlar ama bence hiç öyle görünmüyor. Gayet samimi candan bir insan…

Hımm sanki biraz abartmış… 😀

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.