Demire Son Bir Yılda Yüzde 116 ( %116 ) Zam Yapıldı. Müteahhitler İsyanlarda

Son bir yılda %116 inşaat demirine zam yapıldı.

0 137

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı M. Erdal Eren, “İnşaat demirinde son bir yılda kaydedilen yüzde 116’lık fiyat artışı ne enflasyon, ne de kur artışı ile açıklanamamaktadır. Fiyatların bu düzeyde kalması halinde ekonomik konut üretimi mümkün olamayabilir. Mevcut fiyat farkı uygulaması ile kamu yatırımı projeleri de aksayabilir. Etkin ve adil bir fiyat farkı düzenlemesi ihtiyacı artmıştır” demiş.

Arkadaşlar şimdi bu müteahhitler ağlıyor ya, çoğunuz Allah daha beter etsin diyorsunuz. Aslında size katılmamak elimde değil. Bende bir ev almak için yola çıktım ve yolda kaldım. Hayallerim yıkıldı hüsrana uğradım. O yüzdendir ki biraz serzenişte bulunacağım.

Müptezel sınıfının içerisine büyük bir gururla eklediğim bu müteahhit tayfası kan emici yarasalardan farksızdır. Öyle sizi işlerler ki verdiğiniz para sanki o ev için yetersizmiş de, size zararına evi satıyormuş havaları vardır. Toplumun müteahhit, benim kan emici olarak adlandırdığım şahsiyet. Hadi yeni evlere bu zammı bir şekilde vatandaşa sokacaksın. O kısımları anladık ama sen mevcut eski fiyattan demir çimento, kum, çakıl her neyse bunları aldın. Demire zam geldi elindeki ucuza mal ettiğin o evin fiyatını niye şişiriyorsun.

Çünkü sizler aç gözlü birer pisliksiniz. Öyle olduğunuz içinde Allah sizi bildiği gibi yapsın. Bu ülkede gücü elinde kim barındırıyorsa vatandaşı kazıklamak için elinden geleni yapıyorlar. Alayı aynı.

Hani deveye sormuşlar boynun neden eğri, devede nerem doğru ki demiş. Bu müteahhit tayfasının durumu da böyle aç adamlar kardeşim. Örümcek gibi ağı kurup bekliyorlar, ağa takılanı da düdüklüyorlar. Geçmiş olsun.

Sonrada gelmişler ağlıyorlar vay efendim demir çok pahalı çimentonun fiyatı el yakıyor filan. Geçiniz efendim bunları siz elinizdeki evlere zammın z harfi söylenmişken zam yapan bir topluluksunuz. Boşuna ağlayıp sızlanmayın millete geçirdiklerinize sayın.

insaaat-demiri-2

Ulan bir yandan da insan korkuyor. Bu karaktersizler yeni inşaatlara demir filan koymaz, devlet denetimlerini sıklaştırmalı. Beton dökülmeden gelip döşenmiş demir hattını kontrol etmeli. Bu heriflerden her türlü pisliği ben beklerim.

Ben Ankara’da yaşıyorum. Bir gün ev için, fiyat almaya gittik. Neyse ev böyle büyük filan değil işte 2+1 mutfak bağımsız değil evin 85 metrekare alanı var. Evi gezdik filan bende diyorum iyi filan işte buranın fiyatı da uygundur. Yaklaşık bir yıl filan oluyor. Eleman bizi gezdirdi evi beğendik neyse fiyat alacağız. Arkadaş “hacıya sormam lazım abi dedi fiyatlar değişti.” dedi.

İncelediğimiz daireden satış ofisine indik bizim hacı namazdaymış biraz bekledik. Hacı geldi, gözümün içine baka baka 540 bin TL dedi. O gün bunu da anladım abi namaz kılan heriflerden günümüzde gerçekten uzak durun. Bende insaflı bu piyasada farkını ortaya koyacak birini bekliyorum. İyice o an yıkıldım. Döndük gerisi geriye…

Yani demem o ki takkeye fese kanmayın kardeşim. İnsanoğlu bu kimin nasıl biri olduğunu Allahtan başka kimse bilemez.

Ben uzun süre bu piyasada ev alamam. Demire yapılan zam müteahhide hayırlı olsun. Umarım ne de olsa bende ev alamıyorum. Sizde batarsınız. Durumu eşitleriz. Demir zammı size hayırlı olsun.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yaygara Chat Sohbet Odaları bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.