Recep Tayyip Erdoğan 1 Yıl Sonra Televizyona Çıktı. “Faiz Düşecek” Dedi. Bizi Bitirdi.

Recep Tayyip Erdoğan Faizler Temmuz Ağustos Gibi Düşecek Dedi. Dolar 40 Kuruş Birden Arttı

0 117

Merhaba sayın çok değerli okuyucularım. Bugün nasılsınız umarım iyisinizdir. Bildiğiniz gibi bilmiyorsanız da ben şimdi söylüyorum, Cumhurbaşkanımız 1 yıl sonra televizyona çıktı. TRT’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Valla Cumhurbaşkanımız iyi ki 1 yıl aradan sonra televizyona çıktı. Düşünsenize her hafta çıkıp faiz düşecek demesini, dolar 100 lira olur Allah Korusun. 1 Yıl sonra çıktı “merkez bankası başkanı ile görüştüm faiz temmuz ağustos gibi düşecek dedi.” Keşke demeseydin Reis abi, 40 kuruşluk dolar kısa süreli yukarı yönlü ralli yaptı.  Şu an Allah’tan sakinleşti.

dolar

Eğer sakinleşmemiş olsa var ya yarın marketlerde ay çiçek yağı 250 TL’den satışa çıkardı. Biliyorsunuz en çok zam yiyen ürünlerden biri. Biz mi onu alıp tüketiyoruz yoksa o mu bize kendini aldırıp bizi tüketiyor bir muammanın içerisine düştük.

Giren vatandaşa girer arkadaşlar. Yani vatandaş kim oluyor sen ben, o dediğimiz kişiler. Bunlar vatandaş. Ancak vergi affı muhabbeti de var umarım gerçek değildir. Zenginin devlete 1 TL vermediği bir sistem vergi affı. Bu ülkeyi asgari ücretli ayakta tutmuyorsa bende hiç bir şey bilmiyorum demektir.

Şimdi daldan dala bir yazı gibi oldu ama olsun. Aralara serpiştire serpiştire gidiyoruz. Bu yazımı bir gül demeti olarak algılayalım. Hepsi bir arada ama hepsinin boyu şekli farklı. Böyle düşünelim olur mu?

Evet arkadaşlar şaka filan bir yana Recep Tayyip Erdoğan ile Dolar gerçekten birbirine ters düşmüş, piyasa hemen oynuyor. Tayyip ağabey bunun bir formülünü acilen bulup çözmeli. Faiz indireceğiz deme ile olmuyor bu işler. Bunu zaten denediniz Tayyip abi, oldu mu? maalesef hayır olmadı. Hatta arada bir kaç tane merkez bankası başkanı gazi verdiniz.

Gerçekten böyle bir hamle yapacaksanız lütfen yapmayın. Başka şeyler üzerinden konuşalım. Bitik ekonomiyi iyice dip yaptırmanın gereği bence yok. Sizce de olmasın.

Üreticiler vatandaşa ay çiçek yağını satabilmek için araya 4 Litrelik seçeneği de çıkardı. Bu ayan beyan milletin bittiğinin göstergesidir. “5L’yi önceden alabiliyordunuz ama şimdi görüyorum ki alamıyorsunuz size o yüzden 4L bir alternatif sunuyorum. ” Gibi çeşitli manalar yükleyebileceğimiz bir olay…

Her ne olursa olsun. Seçilmiş bir başkan olmanızın hürmetine sözlerime burada son veriyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

Chat odası bildirdi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.