Fenerbahçe ve Beşiktaş Tribünleri “Hükümet İstifa” Sloganı ile İnledi

Hükümet İstifa sesleri stadyumlara taşındı

0 77

Fenerbahçe ve Beşiktaş Tribünleri “Hükümet İstifa” Sloganı ile İnledi

Yine güzel ve saçma bir haber ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi yine mevzumuz deprem felaketi ama nedense gerçekten bir deprem felaketi ile ilgili bir yazı maalesef yayınlayamıyoruz. Mevzular o kadar birbirine karıştı ki sizlere anlatamam. Kimin ne dediği, ne yaptığı her şey birbirine dolanmış durumda. Böyle bir ortamda yazılarımızı makalelerimizi bir şekilde sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.

Kimisi diyor ki;  “protesto yasal bir haktır, herkes bu hakkını kullanabilir.” 

Bu söylemin arkasına saklanarak stadyumlarımıza da siyaseti bulaştırmış olduk. Sizce bu yapılanlar doğru mu? Bizce saçma sapan bir eylemden fazlası değil. Yani düşünün bir stadyum dolusu taraftar var ve bunların hepsi aynı siyasi görüşe mi sahip, yoksa başka türlü mü?

fenerbahce-besiktas-hukumet-istifa

Sözün özü bir stadyumda renklerine gönül vermiş her dilden, dinden, siyasi görüşten insanlar bir araya gelir. Bir kaç iş bilmez kafası güzel insanların “hükümet istifa” diye bağırması orada bulunan tüm insanları kapsamaz. Hatta böyle bir ayrımcılık oluşacağı için, diğer siyasi görüşteki insanlar takımlarının maçına gitmez. Böylelikle rengine gönül verdiği takımını dahi böyle aptallıklardan dolayı bırakabilir.

Görüyorsunuz değil mi? yani her şey ortada net bir şekilde görünüyor. Hangi takım kulübü böyle bir slogana izin verir ki, vereceği varsa da aklı selim bir şekilde düşünüp öyle hareket etmeliler. Sonradan “vay efendim biz böyle olacağını düşünmedik, taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Tüm renktaşlarımızı stadımıza maça bekliyoruz.” diye ağlak bir şekilde konuşmamak için herkes kendi önlemini şimdiden almalıdır.

Aslında bu en çok yine hükümeti doğruda yapsa eleştiren muhalefetin işine yarıyor. Çünkü adamlar körüklüyor, doğru ya da yanlış olmasına bakmaksızın eylemlerini gerçekleştiriyorlar. Ellerine ne geçiyor acaba… lakin zekasını kullanan insanlar bu oyunlara gelmediği gibi iyiden iyiye muhalefete karşı kendini konumlandırıyor.

Beşiktaş taraftarına ayrı bir parantez açalım. Bu adamlar bildiğin deprem üzerinden “hükümet istifa” sloganlarına ek olarak sahaya oyuncaklar atarak, stadyumu oyuncak parkına çevirdiler. Yani şovlarını da yaptılar. Helal olsun diyoruz kendilerine yakışanı en iyi şekilde gerçekleştirdiler. Sahaya oyuncak atarak depremzede kardeşlerimizin yüreklerine su serptiler. Bravo…

Tabi bazı kulüplerimiz sosyal medyadan bu tür mesnetsiz eylemlerin doğuracağı kötü sonuçları bildikleri için, açıklama yaparak böyle bir olayın içinde olmadıklarını olmayacaklarını ve siyasetin yerinin tribünler olmadığını açıkça beyan ettiler. Onları da ayrıca kutlamak gerekiyor. İyi ki bu sağduyuya sahip kulüplerimiz var.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.