Kızılay ve “Çadır Sattılar” Polemiği

Kızılay Çadır Sattı

0 70

Kızılay ve “Çadır Sattılar” Polemiği

Sosyal medya platformlarını sıkça kullanıyorsanız bu polemik ile şu günlerde yoğun bir şekilde karşılaşıyorsunuz demektir. İşin özetini açıklayalım istedim.

Chp ve Chp sevdalıları yaşanan deprem felaketinden nemalanmaya devam ediyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Maalesef onlarca insanımızı deprem felaketinde kaybettik. Allah mekanlarını cennet eylesin. 

Gelelim konumuza, değerli dostlar Kızılay çadırları Ahbap denilen oluşuma satmamış olsaydı, Chp ve Chp sevdalılarının tepkisi sizce ne olurdu. Bir düşünelim tartalım sorgulayalım değil mi?

Tamam tamam çok düşünmeye gerek yok, kimse Kızılay‘a madalya takmayacaktı, yine eleştireceklerdi. Bu sefer “devletin yardım kuruluşu nasıl olur da bedavaya çadırları Ahbap’a verir” diyeceklerdi.

İkinci bir ihtimal Ahbap çadır almak için Kızılay‘a başvuruyor diyelim. Kızılay‘da Ahbap’ın bu başvurusunu reddediyor ve çadır vermiyor diyelim.

Turk-Kizilay

Gelelim Chp ve avanesinin vereceği tepkiye, yine Kızılay‘a bir tebrik mesajı bu ihtimalde de göndermeyecekler. Yine eleştirecekler çünkü adamların derdi başka.

Yardım filan değil. Çadır satılmış satılmamış umurlarında değil. Tek dertleri var o da hükümeti deprem üzerinden vurarak oylarını azaltmaya çalışmak. İnsanlar can vermiş çoluk çocuk ser sefil ortada kalmış. İnanın adamlar bunları hiç düşünmüyor. Tek odak noktaları hükümeti nasıl yıkarız, bu depremden hükümeti nasıl vururuz düşüncesine kilitlenmişler.

Kızılay çadırları vermemiş olsaydı diye konumuza geri dönelim. Diyecekleri ya da verecekleri cevap aynen şu olacaktı, “Kardeşim parasıyla değil mi? Neden çadır satmadınız Ahbap’a, neden yardım yapacak insanları engelliyorsunuz” diye çemkirmeye devam edeceklerdi.

Yaygara.net olarak hükümeti bizlerde çok eleştirdik, yeri geldi yerden yere vurduk ama bu adamlar güpegündüz yalan söylüyorlar. Utanmaları arlanmaları kalmamış. Yazık günah.

“Bende elimi taşın altına koyayım, bende bu halka bir yardımda bulunayım, siyaseti batsın bende anna babayım, dedeyim belki bir faydamız şu yaraya iyi gelir” diye yardım edecekleri yere tam aksine yapılan yardımları da eleştirir oldular.

Gerçekten dua ediyorum böyle yozlaşmış, aslını kaybetmiş bir CHP bu felakette hükümet olsaydı acaba ne gibi trajediler yaşanırdı. İyi ki hükümet değiller, yoksa halkıma yazık olurdu.

Teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.