Hangi Telefonlar Qualcomm’un Yeni Snapdragon 8 Gen 1’ini Kullanacak?

Hangi Telefonlar Qualcomm'un Yeni Snapdragon 8 Gen 1'ini Kullanacak?

0 72

Qualcomm, yeni kuşak taşınabilir işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1’i tanıttı. Yeni jenerasyon taşınabilir platformu ile pek çok noktada üst düzey performans göstereceği sav edilen Snapdragon 8 Gen 1’in hangi telefonlarda yer alacağı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Aşağıda, şimdiye kadar Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyi kullanacağı onaylanan akıllı telefonları paylaşıyoruz:

Xiaomi 12

Yeni kuşak Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olacağı onaylanan birinci telefon Xiaomi 12 oldu. Xiaomi CEO’sunun yakında satışa sunulacağını duyurduğu Xiaomi 12’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. 2022’nin başında da başka ülkelerde ve muhtemelen ülkemizde de satışa çıkacak.

OnePlus 10

OnePlus CEO’su Pete Lau, Çin toplumsal web sitesi Weibo’da şirketin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonunun Snapdragon 8 Gen 1’i kullanacağını doğruladı.

Lau, telefonun ismini vermedi, fakat Snapdragon 8 Gen 1’in kullanılacağı birinci OnePlus modelinin OnePlus 10 serisi olacağını varsayabiliriz.

OPPO Find X4

OPPO, bir sonraki amiral gemisinin ismini Find X4 olarak şimdi doğrulamamış olsa da, OPPO’nun 2022 için üst seviye telefonunda Snapdragon 8 Gen 1’in bulunacağını biliyoruz.

OPPO’nun bir sonraki amiral gemisi telefonunu Mart 2022 bitmeden tanıtmasını bekliyoruz. Çünkü Find X3 de Mart 2021’de tanıtılmıştı. Bu nedenle Find X4’ün de 1 yıl sonra tanıtılması mantıklı.

realme GT2 Pro

realme hakkında şu sıralar en çok lisana getirilen bahis realme GT2 Pro. Telefonla ilgili sızıntılar sürüp giderken, realme GT2 Pro’nun da Snapdragon 8 Gen 1’e sahip birinci telefonlardan biri olduğu doğrulandı. Şirketin resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya nazaran realme GT2 Pro, Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek.

It’s official! #realmeGT2Pro, our first and most premium flagship will pack #Snapdragon8Gen1.
Along with the best chip, what else do you think makes a true premium flagship smartphone? #realmeGT2series pic.twitter.com/oFcDGkeVfr

— realme (@realmeglobal) December 1, 2021

Yeni Bir Motorola Edge

Bu telefonun ismini şimdi bilmiyoruz, lakin Snapdragon 8 Gen 1’in tanıtımı sırasında ortaya çıkan bir haber, şirketin yeni bir Motorola Edge modelini piyasaya sürüleceğine yönelik. Motorola Müşteri Tecrübeleri Lideri Ruben Castano, “Sadece birkaç gün içinde Çin’de yeni Snapdragon 8 platformunda piyasaya sürülen birinci telefonlardan birini tanıtacağınız,” derken, tanıtım tarihi olarak ise 9 Aralık tarihi ortaya atıldı.

Öte yandan önümüzdeki haftalarda Çin’de yeni bir Motorola Edge X30 akıllı telefonunun tanıtılabileceğine yönelik sızıntılar ve söylentiler de var. Bu, Castano’nun bahsettiği telefon olabilir. Bekleyip göreceğiz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.