Nehir Suyundan Bir Bardak içti. Sonrası Fıkra Gibi

Nehir Suyundan Bir Bardak içti. Sonrası Fıkra Gibi

0 24

Nehir Suyundan Bir Bardak içti. Sonrası Fıkra Gibi

Nehir suyunun temiz olduğunu kanıtlamak için bir bardak su içti. Hindistan‘ın Pencap Eyaleti Başbakanı Bhagwant Mann, temiz olduğunu öne sürdüğü Kali Bein nehrinden 1 bardak su içtikten 4 saat sonra hastanelik oldu.

Fıkra gibi gerçekleşecen olayda Pencap Başbakanı Bhagwant Mann ağır zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırıldı. Nehrin kutsal sayılan suyunun pekte kutsal olmadığı açığa çıkınca halk arasında inanç yönünden kısa süreli bir hüsran yaşandı.

Pencap Başbakanı Bhagwant Mann iyileştikten sonra halkına seslenerek, “-Kali Nein nehri hala bizim için kutsaldır. Bakın zehirlendim ama ölmedim bu da benim günahlarıma kefaret oldu”. diyerek halkını sakinleştirdi.

Tabi işin garip tarafı halkında büyük çoğunluğunun günahkar olduğu olayın şu şekilde cereyan etmesine sebep oldu. Çünkü Pencap Başbakanı Bhagwant Mann, günahlarına kefaret olarak ödediği borcunu, halkta aynı şekilde eline bardağı alan nehire koştu ve suyu içmeye başladılar. Hatta nehirde bir ara su kıtlığı yaşandı.

Halkın neredeyse tamamı hastanelik oldu. Şükür ki ölen kimse yok. Herkes arındığını sanmış olsa da, hepsi ölümden dönmüş oldu.

Kali Bein nehri ise yağan muson yağmurları sayesinde eski şaşalı günlerine geri döndü ve nehirde yaşayan canlılar da bu tehlikeyi böylece atlatmış oldular.

Yani sizin anlayacağınız, akan suyun ne olduğunu bilmeden içmemelisiniz.  😀

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.