Android Telefonlarda Bildirim Ekranında Çıkan Üçgen Simge Nedir Hata mıdır?

Üçgen içerisindeki iki oklu simge nedir

0 381

Android cihazlarda bildirim ekranına kimi kullanıcı bilinçli kimi kullanıcı ise bilinçsizce bu simgenin bulunduğu menüyü aktif hale getiriyorlar.

Bilinçsiz olarak yapan kullanıcılarımız için yazdığımız bu yazıda detaylıca inceleyeceğiz.

Bu öncelikle bir virüs değil çünkü telefonu elinize aldığınız gibi bir bilene sormak için yollara düşüyorsunuz. Yaşadığınız virüs paniği ise size ekstra bonus olarak kötü yönlü etkisi oluyor. Öncelikle panik yapmayın sakin sakin okuyun. Dediğim gibi bu işaret bir virüs veya başka bir zararlı yazılım değil.

Bu görmüş olduğunuz işaret tamamen veri tasarruf modunu aktif etmenizden kaynaklanıyor. Yani telefonunuzda veri tasarrufu yapmış oluyorsunuz. Kimi arka plan uygulamarını kısıtmayıp veri tasarrufu sağlıyorsunuz. Çok gereklimi derseniz ihtiyaca göre sana göre, bana göre gibi değişik isteklerle değişebilen bir olasılık diyebilirim.

Buraya nasıl gittiniz de bu veri tasarruf modunu etkinleştirdiniz. Android cihazlarda menüler hemen hemen birbirinin aynı gibidir. Sadece gidişatta ufak tefek farklılıklar vardır.

Ayarlar > Bağlantılar >Veri Kullanımı > Veri Tasarrufu ve etkinleştir derseniz veri tasarruf modunu etkinleştirmiş olursunuz ve yukarıdaki üçgen simgeyi telefonunuzda görmeye başlarsınız.

Üçgen simgeyi yani veri tasarruf modunu kapatmak için ise yine aynı yöntemi izleyip aktif olan sekmeyi pasif konuma alıyorsunuz.

İşlemimiz burada bitti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.