Bir Yerel Seçim Daha Bitti.

Bir Yerel Seçim Daha Bitti.

0 3

Bir Yerel Seçim Daha Bitti, bitmesine ama halen daha yankıları sürüyor. AKP bildiğiniz üzere ekonomik olarak ülkemizi intihara sürükledi. Gerçekten öyle, kimse bana kalkıpta yok öyle olmadı şöyle oldu gibi cevaplar vermesin doğruya doğru diyeceğiz.

Belki ilk defa emeklilerin maaşı asgari ücretin altında kaldı. Bunu da AKP yaptı. Ya arkadaş hiç mi? sokağa inmediniz, hiç mi? halkın nabzını yoklamadınız. Yaptınız yaptınız, millete kan kusturdunuz üstüne utanmadan seçim mi? kazanmayı düşünüyordunuz. Anlamsız bir beklenti içerisine giren Ak parti’yi anlamak, böyle bir beklentinin içerisinde olduğunu görmek akıllara zarar bir olaydır.

Sen emeklinin maaşını verme, vereme asgari ücretin altında tut. Asgari ücrete zam yap ve kalk şöyle de; -” Asgari ücrete yılda bir defa zam yapılacak”. Böyle enflasyonist bir ekonomide senin verdiğin asgari ücret eridi zaten. Yok yani verdiğin zam uçtu gitti. Haberin yok. TÜİK kalksın saçma sapan enflasyon verileri açıklasın ki, TÜİK’in verileri ile ENAG’IN verileri hiç bir zaman örtüşmedi. Devletin kurumu olan TÜİK’e vatandaşlarımız dahi güvenmiyor, gülüp geçiyorlar.

Sürekli artan fiyatlara ki temel gıdadan tutun da en tepe lüks tüketimine kadar hergün mü? fiyat değişir arkadaşlar. Ticaret Bakanlığı bu ülkede ne iş yapıyor. Serbest piyasa tamam da bu kadar serbest bırakırsan halkın içinden böyle geçerler.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hiçbir danışmanı dahi sanırım ülkenin durumu ile alakalı tek kelam eden olmamış ki böyle güle oynaya yerel seçime girdiler.

İşin komik yani bazı illerde Cumhur İttifakı ayrı ayrı parti olarak rekabet ederek seçime girerek, alacakları belediyeleri de Chp’ye kazandırdılar. 🙂

Şöyle söylemek lazım bu seçimde insanlarımız ekonomik bunalımda olduğunu, geçinemediğini AKP’ye oy atmayarak tepki oyu kullandığını bir vatandaş olarak gözlemledim. Ak parti ilk defa seçim kaybetti. 20 yıllık Ak parti dönemi ilk defa keybetti. Aslında kaybetmeleri de gerekiyordu. Neden diyecek olursanız Ak parti içerisin de halka hizmet anlayışı artık Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerinin ötesine geçmediğindendir. İnsanlardan, halktan tamamen kopmuş bir Ak Parti ancak bu kadar oy alabilirdi. Aslında bakmayın yine iyi oy aldılar. Ama bu vatandaşın ilk uyarısıydı, eğer bu ekonomi böyle saçma sapan bir halde kaldığı yerden devam edecek olursa, AKP’nin genel seçimlerde esamesi okunmayacaktır. Büyük bir hezimete uğrayarak çözülme süreci ve yok oluşları gerçekleşecektir.

Gelelim Cumhuriyet Halk Partisi’ne Arkadaşlar bu seçimi CHP kazanmış değil, Ak Parti’ye kızgın olan seçmen tepki oyu kullanarak mührü Chp’ye basmıştır. CHP bu ekonomik bunalımdan, enflasyonist ortamdan kârlı çıkan ve seçimi kazanan bir partidir.

Chp kazandığı belediyeler ile halka gerçekten iyi hizmetler yaparak, yan gelip yatmadan ciddi ciddi işini gücünü yapan, halkına hizmet eden bir parti vizyonu ile hareket ederse Ak Parti’nin genel seçimlerde işi ciddi anlamda zorlaşacaktır. Ancak CHP kazandığı belediyeler nezdinde hiç bir iş yapmayarak örnek İzmir Belediyesi biliyorsunuz Tunç Soyer dönemi vardı, sırf Atatürk’ün partisi diye İzmirli vatandaşlarımız CHP’ye oy atarak kaç dönem Chp belediyesinin esiri oldular, hizmet alamadılar ama Atatürk’ün partisi diyerek vatandaş sadece oy atmış oldu. İzmir’de işler değişti yeni aday yeni vizyon ile CHP yine İzmir Belediyesi’ni kazandı. Umarım bu defa hizmet alırlar.

Eğer ekonomi rayına oturmaya başlar ve CHP’de oluşan algıları ve belediyeciliğini konuşturursa Ak Parti ile CHP arasında kıyasıya bir yarış olur. Bizde oyu çok olan kazansın deriz. 🙂 Bu arada 20 milyon seçmen oy filan vermiş değil. 20 milyon seçmen artık nasıl bir sinir ya da kriz halinde ise bildiğiniz seçimi boykot ettiler.

Kazanılan yerlere kayyum atanması da saçma, burada Ak Parti yine mimlenecek. Yahu seçim olup bitmiş. O zamana kadar neredeydiniz. Kaybedilen yerlere itirazlar mı dersin. Yeniden sayalım mı dersin. Herşeyimiz olaylar üzerine kurulu. Sûkunetli bir seçimimiz dahi olamadı. PKK ‘yı bitireceğini söyleyen Sayın Cumhurbaşkanım umarım başarabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyem yurtdışı siyaset ile uğraşacağınıza bir içeriye bakın, vatandaşımız açlık sınırında yaşıyor.

Ak Parti kalkıyor gabar petrolü, yerli üretim, karadeniz gazı bulundu, yerli silah sanayi, iha-siha, yerli uçak, yerli araba gibi bir çok proje üretildi hayata geçirildi. Ancak sürekli biz şöyle büyüdük böyle büyüdük diyorsunuz. Diyorsunuz da bu büyümenin senin vatandaşının cebine bir kuruş etkisi yok o ne olacak.

Yerli Otomobil yapmışsın, godamanlardan başka alacak gücü olan kimse yok, petrol bulursun benzine mazota sürekli zam gelir. Ha bak doğalgaz olayında biraz bir şeyler yaptınız sizi kutlarım. Ama diğer olaylar tamamen hava civa, neymiş büyümüşüz. Sen büyümüş olabilirsin. Halk küçüldükçe küçülüyor.

Sayın Cumhurbaşkanım en az üç çocuk diyordunuz. İnsanlar yarım porsiyon çocuk yapacak cesareti artık kendilerinde bulamıyorlar. Ülkemiz mahvoldu. Artık bu ekonomik buhrana bir çözüm bulun. Gelir dağılım eşitsizliği artık çözün. İnsanların refahını artık yükseltin. Başta ne kadar danışmanınız var ise hepsini kovun. Köyden kentten seçmece bir heyet kurun, her hafta rapor alın. Öyle okumuş filan olmasına da gerek yok sade vatandaşa teklifinizi götürün, inanın bu bilgileri size sağlamaktan ücret maaş dahi almazlar.

yerel-secim-2024

Erken seçim olayı tamamen CHP için fiyasko olur. Halk belediye seçimlerinde tepki gözterdi diye ülke yönetimini CHP’ye vermeyebilir. Özgür Özel’in ve belediyelerinin rüştünü kanıtlaması gerekmektedir. PKK sempatizanlığı CHP yapmamalıdır. Atatürk’ün partisi DEM ile iş tutmamalıdır. Fırsat ayağınıza kadar geldi, ilk adımı CHP ‘ye oy vererek halk atmış oldu. CHP sakın olaki Pkk örgütü ve Dem partinin olduğu ortamlara girme, sözlü yazılı demeçler verme kendine gel. Halkına yaklaş saçma sapan işlere kalkışma. İçinizdeki PKK sempatizanlarını şutla, akıllı ol.

Çok karışık bir analiz oldu ama okuyan arkadaşların zeki olduğunu düşünüyorum. 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.