Deprem Felaketinde Bilanço Ağırlaşıyor

Deprem Felaketinde Bilanço Ağırlaşıyor

0 51

Deprem felaketinde kayıplarımız 40 bine maalesef dayandı. Son alınan bilgilere göre hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 39 bin 672‘ye yükseldi.

Allah’ım böyle bir afeti bir daha bu güzel ülkem Türkiye‘me bir daha yaşatmasın. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’ım merhameti ile muamele eylesin. Mekanları cennet olsun.

Dua etmekten başka elimizden maalesef hiçbir halt gelmiyor. İnsanoğlunun çaresizliğinin en büyük örneğini yaşıyoruz. Aciz varlıklarız.

Deprem felaketinde ne kadar çaresiz olduğumuz aciz olduğumuz adete insanoğluna atılan bir tokat gibi, sillesini ciğerlerimizde hissettik. Herkes bir birini suçluyor. Kimileri kendi senaryosunu oluşturup, yandaş çekmenin peşinde geziyor. Kimi hırsızlık için uğraşıyor. Kimi hiç bir halt yapmadığı gibi sosyal medyadan ahkamlar kesiyor. İçimizdeki şeytanlar maalesef gün yüzüne böylelikle çıkıyor.

Yardım tırlarını gasp etmenin insanlıkla vicdanla hiç bir alakası yok. Bu insanların kalpleri taş olmuş artık. Sen nasıl bir varlıksın ki sokakta kalmış her şeyini yitirmiş mağdur depremzede kardeşlerimizin rızkına emanetine çöküyorsun. Bu nasıl insanlık.

deprem

İnsanlar depremde enkaz altında kalmış can ararken. Adam para altın ziynet eşyası kovalıyor. Siz insan mısınız? Nesiniz siz, Size insan denmez. Arama kurtarmadaki köpekler dahi sizlerden kat be kat daha fazla insan. Şeref haysiyet yoksunları.

Ben bu adiler yüzünden insanlığımdan utandım.

Bir taş moloz kaldıran, oralar da çırpınıp duran yardım sever kardeşlerimize helal olsun. Allah yar ve yardımcıları olsun. Türk milletinin bu pislik güruh hariç ne kadar birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Allah ayağınıza toz değdirmesin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.