Deprem ile İlgili Tarafsız Bir Yazı

Deprem felaketi ile ilgili tarafsız bir yazı

0 57

Deprem ile İlgili Tarafsız Bir Yazı

Kahramanmaraş merkezli 7.6 ve 7.7’lik yıkıcı iki deprem sonrası, bilanço giderek ağırlaşıyor. Toplam kayıplarımızın sayısı maalesef her geçen gün artıyor. 41 bin 156 vatandaşımız maalesef hayattan kopmuş. Allah mekanlarını cennet eylesin. Geride kalanlara acil şifalar diliyoruz.

Depremin olduğu ilk andan itibaren sürekli bir algı operasyonları oluşmaya başladı. Şöyle ki bazı muhalifler hükümete saldırmaya başladı. Yok şöyle geç kaldınız, böyle aksaklık oldu, koordinasyonsuzluk ve iş bilmezliğin neticesi gibilerinden saydırıp durdular.

Evet haklılar belki, yalnız muhaliflerin iktidar olduğunu düşünelim. Sizce farklı bir senaryo mu olurdu, yoksa roller mi değişirdi.

deprem1

Benim düşüncem roller değişirdi. Birlik ve beraberlikten, tek yürek olmaktan maalesef siyasilerimiz sınıfta kalmıştır. 10 ilden bahsediyoruz, tam 10 ilimiz maalesef deprem felaketinden çok ciddi yaralar alarak etkilenmiştir.

İnsanlar perişan halde sokaklarda kalmıştır. Bunları inkar edemeyiz. Benim anlatmak istediğim olay, deprem felaketi Chp iktidarında olsa idi Akp iktidarı Chp’ye saldıracaktı.

Akp iktidar olduğu için Chp ve muhalifler Akp hükümetine saldırıyor, saydırıyor. İşin esası kim olursa olsun, her iki tarafta bir birbirine saldırıyor.

Üstüne üstlük önümüzdeki günlerde seçim olacağından bu saldırılar gürültüler daha da katlanarak maalesef devam etmektedir. Milletimiz yine kendi büyüklüğünü birlik ve beraberliği göstererek dayanışmanın en büyük örneğini sergilemişlerdir. Türk milleti büyük bir millettir. Bu milletin bir ferdi olduğum için de gurur duymaktayım.

Siz seçimlerde istediğiniz partiye oyunuzu atın arkadaşlar. Burada şu partiye oy atın filan demeyeceğim. Maksat ufak bir analiz çıkarmak. Ortalık yer ile yeksan olmuş, herkes bir algının peşine düşmüş.

Deprem felaketi bildiğin seçim malzemesi olmuş durumda. Ya onlarca evsiz yuvasız kalanlar, onca göçüp giden canlar, bu karmaşanın içerisinde hayata tutunmaya çalışan çocuklar.

Siyaset yapacaksanız da her iki tarafa söylüyorum adam gibi yapın. Toplumda deprem felaketinin üzerinden siyaset yapıp durmayın. Bu millet neyin ne olduğunu pekala biliyor. Milletimin aklı ile dalga geçmeyin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.