Bitmart Kripto Borsası Hacklendi.

Bitmart Kripto Borsası Hack

0 95

Kripto ile ilgili alakalı olanlar Bitmart Borsasına hiç yabancı değildir. Hatırı sayılır büyük borsalardan biridir. Geçtiğimiz gece Bitmart Borsasında bulunan bir ETH cüzdanına saldırıda bulunuldu ve maalesef hacklendi. Satışların ardı arkası kesilmedi.

Herkes bulunduğu tokeni takip ederken ilk etapta şöyle bir algı oluştu. Herkes Fud yani piyasada satış yaparak insanları korkutup ellerindekini satmalarını istemek şeklinde tabir edebileceğimiz bir operasyon olduğunu düşündü.

Çok kısa bir süre içerisinde ise bunun böyle olmadığı anlaşıldı. Bitmart borsasına saldırı düzenleyen korsanlar orada bulunan büyük bir Eth cüzdanını hackledikleri ortaya çıktı.

Hacklenen Eth cüzdanı o kadar büyüktü ki sata sata bitiremediler. İnanılmaz değer kayıplarına yol açan korsanların saldırısı sabah saatlerine doğru kesildi ve hacklenen cüzdanda bakiye namına hiç bir şey bırakmadılar.

Görsele ekleyeceğim resimde cüzdanın ne kadar büyük olduğunu göreceksiniz. Milyon dolarlar bir anda yalan oldu gitti.

Bu cüzdanda benim takip ettiğim #saitama token ise tam 600 trilyon adet bulunuyordu. 600 Trilyon adet saitama çok kısa bir sürede olduğu gibi satıldı.

bitmart-hack

Saitama 0.00000058 seviyelerinden 0.00000032 seviyelerine kadar düşmüş olsa da, Saitama topluluğu olan Wolfpack bu düşüşü kısa bir sürede satın aldı ve şu an saitama 0.0000048 seviyelerinden işlem görmektedir.

Bitmart borsası ise yaptığı açıklamada incelemenin sürdüğünü ve oluşan zararın en kısa sürede satın alınarak yerine koyulacağını belirtti.

Bitmart böylelikle tam 200 milyon dolar (200m $) zarar etmiş olacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.