El Salvador Yine Satın Aldı: 150 BTC daha aldı

El Salvador Yine Satın Aldı: 150 BTC daha aldı

0 75

Bitcoin’e entegre olarak tüm dünyaya örnek olan El Salvador tarih yazmaya devam ediyor. Yatırımcıların endişelenerek kaçıştığı her düşüşte alım fırsatı gören El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele kripto cüzdanını arttırarak dolduruyor.

El Salvador yine düşüşü fırsata çevirip 150 Bitcoin aldı

Her düşüş yaşandığında Bitcoin satın almaya koşan El Salvador başkanı Nayib Bukele kripto para camiasının da saygısını kazandı. Elon Musk gibi ünlüleri manipülasyon ile suçlayan camia Bukele’yi adeta baş tacı yapmış durumda. Bitcoin’in yeni Robin Hood’u Bukele oldu. 🙂

Gece geç saatlerde yaşanan endişeye neden olan şok düşüş pek çok yatırımcıyı kripto para piyasasından adeta soğuturken Nayib Bukele için fırsat zamanı oldu. Ünlü politikacı 48670$ ortalama seviyesinden 150 Bitcoin daha aldı. Tam dip fiyatı yakalayamamış olsa da Bukele piyasadaki korkuyu sürekli satın alarak korkusuzca ilerliyor.

Nayib Bukele’nin bu hamlesi karşılıksız kalmadı. Tron ağının kurucusu Justin Sun önce 100 adet Bitcoin satın alırken Bukele ısrar edince 50 Bitcoin daha aldı. Böylece iki isim toplamda o anki değerden 15 milyon dolar civarında Bitcoin satın almış oldu. Bitcoin fiyatı hali hazırda kritik destek olan 50 bin dolar üzerine çıkmanın mücadelesini veriyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.