Cumhurbaşkanlığı Seçimi Ve Aday Karmaşası

Cumhurbaşkanlığı Seçim Adayları

0 44

Cumhurbaşkanlığı Seçimi Ve Aday Karmaşası

Dün bildiğiniz üzere iyi parti 6’lı masadan ayrıldığını açıklamıştı. Bu gün ise kapılarını tamamen kapattıklarını söylememiz güç, yine görüşmelere açık olduğunu üstü kapalıda olsa söylediler.

Prof dr. Ersan Şen bir anda ortaya çıktı. İyi partiden Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini ilan etti. Meral Akşener ise “ciddiyseniz gelin görüşelim” dedi.

Bunun üzerine Ersan Şen daha şimdiden öz geçmişini duygulanarak anlatmaya başladı. Hemen bir seçim havasına kendisini dahil etti. Üstelik İyi parti henüz tam olarak 6’lı masadan ayrılmışa benzemiyorken böyle bir çıkışın gelmesi herkesi şaşırttı.

meral-aksener-iyi-parti

Muharrem İnce ve Ümit Özdağ arasındaki İttifak

Zafer partisi ve Memleket partisi arasında oluşan bu ittifak ise kısa sürede yıkıldı. Ümit Özdağ‘ın Mansur Yavaş‘a aday ol çağrısına kızan Muharrem İnce ” Ben kimsenin yedek adayı değilim “ diyerek ittifak masasından ayrıldı. Ümit Özdağ ise ittifakın sonlandığını duyurdu.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun bilgisi dahilinde İyi partiden randevu alarak Meral Akşener ile görüşecekler.

Kemal Kılıçdaroğlu İyi partinin 6’lı masadan ayrılmasından sonra kesin talimat vererek, iyi parti hakkında herhangi bir olumsuz düşünce, paylaşım, yıpratıcı, yıkıcı açıklamanın olmaması talimatını vermişti. Bu söylemler de göz önünde bulundurulduğunda işler tekrar eskisi gibi olabilir. Zira herkes her istediğini elde edemez. Fedakarlık bu tür ittifak masalarını bir arada tutacak yegane inisiyatif ve güçtür.

İlerleyen günlerde neyin ne olacağını hep beraber göreceğiz.

Recep Tayyip Erdoğan

Bu gelişmeler ışığında mevcut Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise ” ne yaparlarsa yapsınlar, biz kendi gündemimizle meşgulüz “ diyerek. Adeta bu olanları görmezden gelerek umursamadığını beyan etti.

Hüseyin Baş

“Teklif gelirse Cumhur ittifakının adayı olurum. Bütün problemi kökten çözmüş oluruz” diyerek başka bir perspektiften olaya baktığını yorumlayacak olsak da bunun bir iğneleme olduğunu düşünüyoruz.

Türk siyaseti iyice karışmış durumda, seçime iki ay gibi bir süre kalmasına rağmen henüz hiçbir şey tam olarak netleşmiş değil. Bizi ilerleyen günlerde yoğun bir siyasi tempo bekliyor. Bakalım kim kimin koluna girecek, kim kiminle ayrılacak hep beraber göreceğiz.

Gerçi iş iyice at yarışına benzedi. Son düzlükte kim aday kim değil her şey birbirine girdi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.