Günümüz Sohbet Ortamları

Sohbet Ortamı

0 78

Günümüz sohbet ortamları

Günümüz sohbet ortamları eskisi gibi değil. Teknolojinin gelişmesiyle beraber sohbet ortamı artık internet üzerinden gerçekleşmektedir. Eski sohbet ortamları bildiğiniz üzere çay  bahçeleri, kahvehaneler, komşuların bir araya geldiği kapı eşikleri yerine tamamen internete evriliyor.

İnternetin iletişimde artık bir öncü konumuna geldiği günümüz çağında sohbetlerde internette yapılır oldu. Hatta sohbet, chat yazılımları ile bu ortamlar daha da bir gelişti. Mevcut sohbet uygulaması ile insanlar birbirlerini tanımasalar dahi bir diyalog halinde olduklarından internet üzerinden tanışıp, birbirlerine sanal ortamda kahve çay ısmarlayarak ilerlettiği muhabbetlerini daha da samimi olduklarında gerçeğe çevirerek buluşmaktadırlar.

Esasında internet ortamında dikkat çekmek istediğim bir diğer nokta ise, hep ilk adımın atıldığı bir yer olması. Yani ilk tanışmanın yaşandığı ve bu tanışmanın olgunlaştığı yer internet diyebiliriz. Çoğu insan mesafeleri ortadan kaldırarak birbirleri ile sohbet ortamlarında tanışmaktalar.

Sohbet ortamları internette görüntülü, yazılı ve sesli olarak gerçekleşmektedir. Görüntülü görüşmede en az yazılı görüşme kadar etkili ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yani mesafelerin artık hiç bir anlamı kalmadığı bir iletişim gücünü bize sunan interneti en güzel şekilde kullanmalıyız. Ben bu yazımı yazarken hep pozitif sohbet etkinliğinden bahsettim. Yani bu pozitif sohbet etkinliğinin elbette ki tam tersi durumlar yaşanıyor ve yaşanacaktır. Bu konuya detaylıca girmeye lüzum görmüyorum. Yine de her zaman temkinli olmayı elden bırakmayın.

Sohbet-Ortami

Sohbet ortamlarının bir güzelliği ise yukarıda biraz değindim. Kalabalık bir ortam oluşu ve insanların oraya gelerek sohbete dahil olması ile başlayan bir süreçtir. Zamanla kendisini gösterip kanıtladığında ise artık orası onun ailesi gibi olmaya başlıyor. Sürekli aynı sohbet mekanına girerek oranın bir bireyi oluyor. Basit aslında altı üstü sohbet ediyoruz.

Her zaman bolca sohbet edelim. Sohbet etmek sizi, kendi bedeninizi dinlemekten alıkoyar ve olmadığınız hastalıkları size yaşatmaz. Yalnız kalmak yerine birileri ile mutlaka sohbet edin. Buda doktor tavsiyesi olmamakla beraber benim size önerim.

Yaygara.Net sohbet ortamımızda sohbet etmek tamamen ücretsizdir. Sizden herhangi bir para talep etmiyoruz.

Sohbet etmek için kısa yol buraya tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Hoşsohbetler (o:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.