Twitter, bireylerin imgelerini isteği olmadan paylaşmayı yasakladı

Twitter, bireylerin imgelerini isteği olmadan paylaşmayı yasakladı

0 72

Twitter, kullanıcılarının zımnilik ve güvenliği teminat altına almak ismine mevcut özel bilgi siyasetinde değişikliğe gitti. Platform, politikayı kullanıcıların başka bireylerin özel imajlarını isteği olmadan paylaşmasını engelleyecek formda genişletti.

Tanınmış bireyleri içeren medyalar paylaşılabilecek

6 yıl boyunca Twitter’da CEO olarak misyon yapan Jack Dorsey, misyonu bıraktığını açıkladı. Şirketin baş teknoloji sorumlusu Parag Agrawal, Dorsey’in akabinde CEO olarak misyona başladı. Twitter, bu değişiklikler yaşanırken platformda şahısların fotoğraf ve görüntü üzere özel medyalarının paylaşılmasını engelleyecek yeni bir siyaset değişikliği yaptı.

Twitter’ın blog gönderisinde: “Özel medyanın berbata kullanımı herkesi etkileyebilir lakin bayanlar, aktivistler, muhalifler ve azınlık topluluklarının üyeleri üzerinde orantısız bir tesire sahip olabilir. Bir tweetin yetkisiz özel medya içerdiğine dair bir rapor aldığımızda artık uygulama seçeneklerimiz doğrultusunda harekete geçeceğiz .” tabirlerine yer verildi.

Bir kullanıcı yeni politikayı ihlal eden bir fotoğraf yahut görüntüyü rapor ettiğinde Twitter, medyayı denetim ederek platformdan kaldıracak ve yaptırım seçeneklerine nazaran gereken yaptırımı gerçekleştirecek. Platform öncelikle karşılıklarda ve arama sonuçlarında tweetin görünürlüğünü düşürecek ve tweeti paylaşan bireye paylaşımı kaldırmasını isteyecek. Twitter ayrıyeten politikayı ihlal eden kullanıcıların hesaplarını kalıcı olarak askıya alabilecek.

Twitter, yeni siyasetten etkilenmeyecek birkaç istisna durumu da açıkladı. Şirket, çoklukla siyasetçilerin, ünlülerin ve öbür tanınmış şahısların yer aldığı medyaların başka topluluk kurallarını ihlal etmediği sürecek platformdan kaldırılmayacağını belirtti.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.