Altın Ons Ve Dolar Anlaşması

Altın Ons ve Dolar Arasındaki Dayanışma

0 149

17 Aralık 2020 Tarihinde Dolar 7.70 seviyesine gerilerken Ons 1885,81 seviyelerine çıktı. Önceki bir kaç gün içerisinde Dolar/TL 7,90’ları zorlarken 7,70 seviyesine geldi. Altın Ons ise 1835,54 seviyelerinden 1885,81 seviyelerine kadar çıktı.

Gram Altın fiyatlarını etkileyen bu iki faktör adeta birbirlerinden rol çalmış oldu. Gram Altın fiyatları ise 467,15 seviyelerinden işlem görmekte. Gram Altın fiyatları ise bu iki faktör Ons ve Dolar arasındaki rol değişimi Gram Altın fiyatlarını bir nebze arttırmış gibi görünse de herhangi bir değer kaybı yaşanmadı.

Merakla izlediğimiz piyasalar acayip bir şekilde her şeye reaksiyon gösterecek her an her şeyin değeri bir anda pozitif ve ya bir anda negatif yönlü olabilecek bir sıkışmışlık içerisinde.

Yatırımcısını panik havasına iten bu piyasa şartlarında Gram Altın en çok tepkiyi Aşı çalışması haberlerine vererek kendi yönünü belirlemeye çalışıyor.

Şu anki seyri profesyonellerin dillerinden dinlemek çok daha mantıklı olmakla beraber ben şahsım adına çok büyük gördüğüm rizikoyu alabilmiş değilim.

Ben sanırım korkuyorum kendi kendime TL güvenli liman dedim ve beklemeye devam ediyorum.

Herkese bol kazançlar diliyorum. 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.