Asgari Ücret Tespit Komisyonunda Rakam Konuşulmaması

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda Rakam Konuşulmaması

0 19

Merhaba, sevgili asgari ücretli kardeşlerim. Bildiğiniz üzere asgari ücret komisyonu iki defa toplandı ama henüz masada konuşacakları bir rakam oluşmamış. Sizlerde haberlerde okuyorsunuzdur. Toplantılardan sonraki açıklamalarda bir rakam konuşmadıklarını utanmadan milletin gözünün içine baka baka zikrediyorlar.

Atasözümüz “Tok acın halinden anlamaz” sözü ne kadar da güzel bir söz. Adeta asgari ücretliler için yıllar önce söylenmiş, günümüzde geçerliliği devam eden muazzam bir söz. Adamların aldığı maaşlar görsele ekliyorum.

asgari-ucret-komisyon-masasi-2023-aralik

Gördüğünüz üzere 4 işçinin maaşı masadaki bir kişinin maaşı etmiyor. Şimdi bu adamların tuzu kuru olduğundan masada tabiki bir rakam görüşülmeyecektir. Acaba toplanınca ne konuşuyorlar, Kendi aralarında asgari ücret günü mü? düzenliyorlar.

Bir vatandaş olarak masada kısır filan da yok, adamlar aç açıkta olduğu için onlara vatandaşlar olarak bir kısır yapıp gönderelim. Kuru kuru oturmasınlar yazık günah!

Ya birbirinizden mi? utanıyorsunuz, konuşmaya mı? çekiniyorsunuz. Siz niye toplanıyorsunuz…

Milletvekili maaşları için komisyon dahi kurulmuyor güzel kardeşlerim. Adamlar önerge veriyor vekil maaşları 50 bin tl artsın, kabul edenler, kabul etmeyenler herkes el kaldırıyor maaşları hemen anında zamlanıyor. Garibanın asgari ücreti için de böyle ne dine ne ahlaka ne de hukuka sığan, böyle acayip bir komisyon kuruyorlar. Rakam konuşmuyorlar ama toplanıyorlar. 😀

Yani deveye sormuşlar “neden sırtın eğri” diye… Deve de “nerem doğru ki” demiş ya, şimdi biz bu komisyonun neresini düzelteceğiz arkadaşlar. Bana birileri açıklasın.

Komisyon toplanıp vahiy mi? bekliyor asgari ücret tespiti için. Amaç ne, siz oraya ne için toplaşıyorsunuz. 😀

Şimdi toplaşmayı filan geçtim, tek celsede garibanın hakkı teslim edilmeli, böyle bağnaz bir demokrasi ile bu işler ancak halkın sırtına maliyet olur, başka da bir halt olmaz.

Neyse yine asgari ücret ve ben yine sinirliyim kusura bakmayın. 🙂

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.