Dropbox şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Dropbox şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

0 74

Bir belge barındırma hizmeti ve paylaşım ağı programı olarak 2007 yılında faaliyetlerine başlayan Dropbox, günümüzde 300 milyonun üzerindeki faal kullanıcısıyla en tanınan bulut depolama servislerinin başında geliyor.

Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bu serviste kimi durumlarda şifre unutulması üzere can sıkan olaylar da meydana gelebiliyor. Şayet Dropbox şifremi unuttum, ne yapmalıyım üzere bir sorunuz varsa vakit kaybetmeden yazımıza geçelim…

Dropbox şifremi unuttum, yeni şifre nasıl alırım?

Her esaslı uygulama ve serviste olduğu üzere Dropbox da şifresini unutan kullanıcılar için hayli kolay bir şifre sıfırlama süreci sunuyor. Fakat bu noktada hesap oluştururken kullandığınız e-postanıza erişiminizin olması epey değerli.

Çünkü unuttuğunuz şifreyi değiştirmek istediğinizde platform e-posta hesabınıza şifre sıfırlama teması gönderiyor. Bu nedenle gereken adımları atmadan evvel e-postanıza erişiminizin olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Adım 1: Buradan Dropbox web sitesini açın.

Adım 2: Alt tarafta yer alan ‘’Şifremi Unuttum’’ seçeneğine tıklayın.


Şifremi unuttum seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Platforma kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini girin.


Hesabınızla bağlı e-posta adresini girin.

Adım 4: E-postanıza gelen şifre sıfırlama irtibatına tıklayın.

Adım 5: Kendinize güçlü ve unutmayacağınız bir şifre belirleyin.


Güçlü ve kolay kolay iddia edilemeyecek bir şifre belirleyin.

Adım 6: Süreç tamamdır, şifrenizi muvaffakiyetle değiştirdiniz.

E-posta hesabınıza erişiminiz olduğu halde şifre sıfırlama irtibatı almadıysanız, bir de spam klasörünü denetim etmenizi öneririz. Çünkü kimi durumlarda şifre sıfırlama ilişkisi gelen kutusunun tersine spam klasörüne düşebiliyor. Şayet sıfırlama teması bu klasörde de yoksa, [email protected] adresini şahıslarınıza yahut adres defterinize ekleyin ve üstte verdiğimiz adımlarını tekrardan uygulayın.

Bunun yanı sıra Dropbox hesabınıza koyacağınız şifrenin çarçabuk kestirim edilemeyecek halde olmasında yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.