Kamera Başka Bir Uygulama Tarafından Kullanılıyor Hatası Android

Android Cihazlar İçin Kamera Hatası Çözümü

0 1.703

Kamera Başka Bir Uygulama Tarafından Kullanılıyor Hatası Android Cihazlar İçin

Evet arkadaşlar size soğuk terler döktüren bir hatadan bahsetmek istiyorum. Hatamızın adı Kamera Başka Bir Uygulama Tarafından Kullanılıyor “

“Eyvah cihazıma virüs bulaştı”. dediğinizi duyar gibiyim. Aslında virüste tabi ki bir ihtimal ve olasılık ancak hemen panik olmayın sakinleşin bunun çok basit bir yöntemi var.

Şimdi ilk etapta yapmamız gerekenleri sırası ile yazalım. Yalnız bunları uygularken üşenmeden yapalım. Öyle size 5 saatlik bir uygulamadan bahsetmeyeceğim.

Ayarlar > Uygulamalar sekmesine gelelim. Yukarda sağ üst köşede üç tane nokta göreceksiniz. Oradan İzin yöneticisini bulun ve tıklayın. Şimdi karşımızda bir çok seçenek var siz Kamera sekmesine dokunarak devam edin.

Mükemmel Kamera sekmesini bulup açtınız. Dahasında karşımıza toplu olarak yüklediğimiz bir sürü uygulama çıktı. Şimdi bu uygulamalardan hangilerine izin verdiysek izin verilenler ve izin verilmeyenler olarak ayrılmış bir şekilde karşımıza çıkmış oldu.

Sizler bundan sonraki adımda Kameranın dahi kendisine izin verdiğini göreceksiniz. Kamera dahil hepsinin izinlerini izin verilmedi olarak değiştirin.

Korkmayın Kameranıza bir şey olmayacak. Hatta bütün Kamera izinlerini kapatacağınız için uygulamalara tekrar tek tek izin vermeniz gerekmez. Çünkü iznini kapattığınız o uygulamaları tekrar kullanmak istediğinizde zaten sizden kamera erişimi için izin isteyecektir. Güvendesiniz ve korkmadan buraya kadar geldiniz değil mi?

Şimdi kullanmak istediğimiz ama bize ” Kamera Başka Bir Uygulama Tarafından Kullanılıyor ” diyen uygulamayı tekrar açın ve o da ne Kamera çalışıyor. İşte bu kadar basit.

Evet bazen çalışmaya da bilir. O zaman Kamera sekmesinden yine sağ üst köşede ki sistem uygulamalarını da göster diyerek izinlerimizin daha fazla daha dikkatli bir şekilde incelememiz gerekiyor.

Sistem uygulaması gibi görünüp aslında virüs olan bir şeyler olabilir. Bunu genelde dikkatsiz kullanıcılar yapar. Aman diyeyim şu telefon yada tabletinizi dikkatli kullanın. O alanı dikkatle inceleyin illaki sistem dosyası olmayan bir şeyler gözünüze çarpacaktır. Tabi ki de böyle bir durumda en garanti çözüm format ama servisin atacağı format çünkü sizi böyle bir durumda temize çıkaracak tek şey servistir. Çünkü servis mevcut işletim sisteminizi yok ederek yerine yenisini kuracaktır… Sizin atacağınız format o kadar etkili olamayabilir.

Kamera-Baska-Bir-Uygulama-Tarafindan-Kullaniliyor-Hatasi-Android

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.