Telefonumun Ekranı Dondu Kapanmıyor Neden?

Telefonu Kapatamıyorum Ekran Dondu

0 275

Merhaba bir nasıl yapılır mevzusuna daha hoş geldiniz. Siz burada alkışlıyorsunuz şak şak şak diye. 🙂 Değerli dostlar telefonunuzun ekranı donduğunda ve ya mobil veriyi mesela kapattığınız halde yukarda bildirim sekmesinde açık olarak görüyorsanız. Yine sorunumuzu arttırarak ilerleyelim uygulamayı açtınız ama ne çıkabiliyorsunuz nede telefonu kapatıp açabiliyorsunuz. Her şey imkansız gibi gelebilir. Ama panik yapmadan beni dinleyin.

Hatta bu dediğimi arada bir yaparsanız daha sağlıklıda olur. Bunu da iddia ederek söylüyorum. Öncelikle yapmamız gereken işlem çok basit. Hatta sitemizin ismini ezberleyerek iletişim bölümünden başka ne gibi sorunlarınız var ise yardım dahi iletişime geçerek alabilirsiniz.

Şimdi akıllı telefonumuzdan ses azaltma ve açma kapama tuşu yani power tuşuna aynı anda beş saniye basılı tutuyoruz. Yada telefon kapanana kadar basılı tutalım. Sonra bırakmayın yine açılana kadar bekleyin aynı şekilde.

Telefonumuzda ya da tabletimizde böyle sistem hatası anlık yazılım takılmaları olmuş ise cihazımızı bu yöntem ile reset attıktan sonra kurtarmış oluyoruz. Sistem rahatlıyor ve aktif olarak kullanıma devam edebilirsiniz.

cep-telefonu

Bir ikincisi ise ekranda açılırken marka logo ve model adının yazılı olduğu ekranda takılı kalıyor ise ve bu yöntem ile bir çözüme kavuşturamıyor isek o zaman cihaz yazılımı çökmüş demektir. En yakın servise giderek ve ya Odin programını kullanarak yazılım tazeleme ve format atma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak servise gitmek en mantıklı çözüm olur. Odin kullanmayı bilmiyorsanız kesinlikle uzak durun.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Yaygara.net Sohbet Kanalı Sundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.