“ProxySettingsPerUser” Değer Sorunsalı ve Çözümü

"ProxySettingsPerUser" Değer Sorunsalı ve Çözümü

0 1.319

ProxySettingsPerUser diye regedit kayıt defterinde bir değerimiz var. Windows kullanan değerli arkadaşlar bu sorun ile karşılaşmış olabilirler. Karşılaşmamış olanlar için ve olası karşılaşacak yeni kurbanlar için bu sorunu çözmenin en basit ve kalıcı çözümünü açıklıyoruz. Bir nasıl yapılır nasıl düzeltilir bölümüne daha hoş geldiniz.

Evet şimdi bu sorun neden oluyor ondan bahsedelim. Windows yazılımını resmi yollar ile değil de ikinci parti yazılımlar ile aktive eden arkadaşların Windows’u belli bir zaman diliminden sonra stabilitesi maalesef bozuluyor.

En basit bir örnek verecek olursak internet tarayıcınızdan Google sayfasını açmaya çalışsanız dahi tarayıcınız sizlere bağlantınızın güvenli olmadığını gerekçe göstererek istediğiniz sayfaya bağlanmanızı engelliyor. Bunu düzeltmek için ise sizler regedit kayıt defterinde ProxySettingsPerUser değerini 0 dan 1’e getirerek geçici bir çözüm elde etmiş oluyorsunuz. Ama bilgisayarını yeniden başlattığınızda verdiğiniz 1 değeri otomatik 0 oluyor ve her seferinde aynı işlemi tekrarlamak zorunda kalıyorsunuz. Üstelik bazı arkadaşlarımız bu değeri dahi değiştiremiyorlar.

Tüm bu olumsuzlukların çözümü esasında çok basit. Yapmanız gereken tek şey Malwarebytes adlı yazılımı kullanarak sisteminizi taratmaktan geçiyor. Artık böyle can sıkan bir sorununuz kalmayacaktır. Umarım kalmaz. 🙂 Denemediğimiz şeyleri buraya yazmamaya özen gösteriyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.