Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal Görevden Alındı

Naci Ağbal Merkez bankası başkanlığından alındı

0 164

Merkez bankası başkanı Naci AĞBAL, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ” Ben faize karşıyım, ülkem faiz ile kalkınamaz , üretim ürettiklerimizi ihraç ederek cari açığı kapatarak, yeni yatırım fırsatlarını ülkemize çekerek kalkınırız. ” şeklindeki açıklamalarına kulak tıkayan Naci Ağbal Merkez bankası başkanlık görevinden alındı.

Naci Ağbal 18.03.2021 tarihinde 200 baz puan politika faizi arttırmıştı. Bu son artış kendisinin de sonunu getirdi. Naci Ağbal 4.5 aylık başkanlık süresinde totalde 875 baz puan faiz artışı ile faiz %19’a kadar çıktı.

Ağbal’ın yerine gelen Şahap Kavcıoğlu’nun ise nasıl bir yönetim sergileyeceği sırrını korurken, faiz arttırırsa görevden alınacağı gün gibi ortada. Kendisine başarılar diliyoruz.

merkez-bankasi-nin-yeni-baskani-sahap-kavciogu

Yani demem o ki neler oluyor neler. Herkes kendisine bir günah keçisi buluyor. Bir olayı kılıfına uydurarak kendini aklayıp duran böyle bir hükümet daha bu ülkenin başına gelmemiştir. Kendilerini tebrik ediyorum.

Zaten bu ülkede kim hükümeti eleştirmişse bir şekilde bir kılıfına uydurarak hep susturulmuştur. Sonrada özgürlükler ülkesi olmamız içiz yeni ANAYASA muhabbeti ortaya atıldı. Bakalım ilerleyen günlerde başka nasıl trajikomik olaylar silsilesi bizleri bekliyor olacak.

Yaygara.net en güzel sohbet ortamı haberi sundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.