TÜİK’İN enflasyon yalanı… Sarayın Tüik’i olmuş bir kurum.

TÜİK'İN enflasyon yalanı

0 72

TÜİK aylık enflasyon oranını %3.51, yıllık ise %21.31 olarak açıkladı. Tabi bu bildiğiniz biz düzmece, sahtekarlık olarak da niteleyebilirsiniz. Çünkü gerçek veriler bunlar değil. Mevcut hükümet artık hiç bir devlet kurumuna dahi itibar etmememizi de bir şekilde sağlamış görünüyor.

TUİK (Türkiye İstatistik Kurumu) mevcut iktidarın bir maşası olarak hizmet veriyor. Bu hizmetinden dolayı da vatandaş bu devlet kurumunun açıkladığı verilere itibar etmiyor. Çok garip değil mi? Bir devlet kurumunun açıkladığı enflasyon oranlarının düpedüz yalan olması açıkça milleti kandırmaya çalışması şaşılacak cinsten.

ENAG (Enflasyon Araştırma Grubu) açıkladığı enflasyon ise ülkemizin içler acısı halini göstermektedir.

ENAG enflasyon oranları aylık %9.91, yıllık %58.65

Yani TÜİK öyle bir yalan ortaya atıyor ki, inanılacak cinsten değil. Hani insan atınca biraz destekli atar. 🙂 Yazık diyorum. Bir devlet kurumunun böyle yalan yanlış saçma sapan enflasyon açıklaması yapması vatandaşı hayrete düşürdü.

tuik-enflasyon-yalani

Türk Lirası serbest düşüşte. Enflasyon ise zirvelere koşuyor. Her gün sürekli bir fiyat artışı ile karşımıza çıkıyor. Tüik’e sorsak gerçi boş verin sormayalım. Tüik devlet kurumu, vatandaşını kandırıyor. 🙂

Neyse biraz daha yazmak isterdim ama kısa kesiyorum. Yoksa +18 olarak ilerlemek zorunda kalacağım.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.