TURKOVAC randevuları açıldı! Nasıl alınır?

0 63

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, dünkü Bilim Şurası toplantısının akabinde kamera karşısına geçti. Bilim Konseyi üyeleriyle birlikte Ankara Kent Hastanesinde hatırlatma dozunu TURKOVAC ile olan Koca, vatandaşların bugünden itibaren yerli aşı için randevu alabileceklerini söyledi.

Bakan’ın açıklamasının akabinde gözler MHRS ve e-Nabız platformlarına çevrildi. Sıhhat Bakanlığı, yerli inaktif Koronavirüs aşısı TURKOVAC için randevu alma ekranını kullanıma açtı. Hem Merkezi Tabip Randevu Sistemi’ne hem de e-Nabız’a “TURKOVAC” seçeneği eklendi. Bizler de yerli aşı için nasıl randevu alabileceğinizi ayrıntılı bir formda anlattık.

TURKOVAC aşısı için randevu nasıl alınır?

Merkezi Tabip Randevu Sistemi (MHRS) yahut e-Nabız üzerinden TURKOVAC için randevu alabilirsiniz. Öncelikle (eğer yoksa) MHRS’nin internet sitesine girip T.C. Kimlik Numarası, Ad-Soyad ve Doğum Tarihi bilgilerinizle kendinize hesap oluşturmanız gerekiyor. Ek olarak kolaylık olması için “e-Devlet ile giriş yap” butonuyla da süratlice MHRS sistemine kaydolabilirsiniz.

MHRS hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekrandaki “Aşı Randevusu Al” butonuna tıklayın. Burada Biontech ve Sinovac’ın yanı sıra artık Turkovac seçeneğini de seçebilirsiniz.


MHRS’de TURKOVAC randevusu alınabiliyor.

TURKOVAC’ı seçtikten sonra aşıyı yaptırmak istediğiniz Vilayet, İlçe, Klinik, Hastane ve Muayene Yeri üzere bilgileri de doldurun. Akabinde randevu gününü ve saatini belirlemek üzere ‘Arama’ butonuna basın. MHRS uygun olan tüm randevu saatlerini sizin için bulacaktır. İstediğiniz saati seçtikten sonra ise randevuyu onaylayın.

Alternatif olarak Sıhhat Bakanlığı’nın ALO 182 Davet Merkezi üzerinden yahut e-Nabız sisteminden de TURKOVAC için randevu alabilirsiniz. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması için yerli aşı şu an için kent hastanelerinde yaptırılabiliyor. Öteki devlet hastaneleri ve özel hastanelerde uygulanıp uygulanmayacağına ait ayrıntılı bir duyuru yapılması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.