Zenginlerin Ev Alabilmesi İçin Konut Kredi Faizi Düşürüldü.

Zenginlerin Ev Alabilmesi İçin Kredi Faizleri Düşürüldü.

0 108

Zenginlerin ev alabilmesi için konut kredi faizi düşürüldü. Üç paket olarak açıklanan konut kredi faiz paketleri zenginlerin yüzünü güldürdü.

Asgari ücretliler ise indirilen bu faizlerin gereksiz olduğunu düşünüyor. Çünkü artık asgari ücretli ev almayı bırakın hayalini dahi kuramıyorlar. Asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan vatandaşlarımız “ev satın alma hayali kurarsak devlet bizden vergi alır” diyerek sitemde bulundu.

Tamamen asgari ücretlinin ezilip, suyunun çıkarılmasına endeksli bir ekonomi politikası izleyen mevcut hükümetimiz. Zenginlere kıyak yapmaktan geri durmuyor. Milyonluk ev alacak olan zenginler konut kredi faizlerininde inmesi ile iyice bayram havasına girdi. Sayin Cumhurbaşkanımız, “zenginlerin ev almakta zorlandığını ve buna göz yummayacaklarını belirterek böyle bir konut alım paketi oluşturduklarını” belirtti.

recep-tayyip-erdogan

Sayın Cumhurbaşkanımız asgari ücretliler için ise söylemden öteye gitmeyen “Asgari ücretli kardeşlerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz” diyerek mevcut söylemini tekrarladı.

Halk açlıkla pençeleşe dursun, zenginlerin ekmeğine yine yağı hükümetimiz çaldı.

Soruyu şöyle soralım. Hangi asgari ücretli, dar gelirli vatandaşımız milyonluk evi bu kredi paketi ile alabilir. Krediyi geçtik, faizsiz taksitle verseniz yine alamaz. Bu bir akıl tutulması değil de nedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.