Anneler Günü

Anneler Günü

0 174

Tüm Annelerin Anneler günü kutlu olsun. Allah onları başımızdan eksik etmesin efendim. Yerinin bir referansı, onun sıcaklığını dolduracak bir alternatifi asla olmayan yegane insandır kendileri. Başımızın tacıdır. Anneler öyle güzel birer varlık ki bütün güzel duyguları barındırır.

Soğukta donmak üzereyken karşında bir anda beliren bir barınak gibidir anne. Hemen sokulu verirsin kucağına. Dünyanın en güvenli en ehemmiyetli yerindesindir. Kimse sana bir şey yapamaz. Çünkü sen sığınabileceğin en harika yerdesindir. İşte böyledir annelik hiç bir çıkar, bir menfaat beklemez, hayatta hissedebileceğin yegane duygu birikintisidir.

anneler_gunu

Öyle yoğundur ki yaşadıkların, içten içe gülümsersin hele birde saçlarına o annenin eli değdi mi? Sanki hala bir şeyler eksikmiş gibi sokulmak istersin iyice, dünyadaki durumun, gururun, işteki mevkiin, toplumdaki statün o kucağa geldin mi sadece o sevgiyi yaşamak istersin. Hiç bir şeyin önemi yoktur artık senin için. İşte annelik böyle bir şey aziz kardeşim.

Ha birde anneleri dünyadan göçüp gidenler, aslında onlar ölümsüzdür, çünkü yüreğinde hala varlığını hissedersin içinden sarılırsın. Kimse görmez bilmez. Orada ona öyle bir yer ayırırsın ki, hep senin en ihtiyacın olduğu anda karşına çıkar. Koşar sarılırsın yüreğinden. O yüzden üzülme çünkü seni öyle gözü yaşlı görmek istemez annen. Olsa da olmasa da hep gülmeni ister.

Yaşayanlara uzun ömür, göçüp gidenlere Allahtan rahmet diliyorum.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.