Aramızdan Ayrılışının 82. Yıl Dönümü

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

0 175

Aramızdan Ayrılışının 82. Yıl Dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Kurtarıcısı, Savunucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet minnet, özlem ve hayır dualarımız ile anıyoruz mekanı cennet kabri gülistan, Allah ondan razı olsun. Kendisine bu millete liderlik önderlik yaptığı için ne kadar müteşekkir olsak azdır. Satırlara kelimelere, cümlelere, hiçbir paragrafa, yazıya, makalelere sığdıramadığımız ve sığmayacak olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Allah razı olsun.

O olmasaydı ne olurdu gibi bir cümle insan aklına dahi getirmek istemiyor. Neler olmazdı ki. Yedi düvele karşı kurtuluş savaşı verdiğimiz o dönemde kim hangi insanoğlu çıkıp elini taşın altına koyabilirdi. Tamda her şeyin bittiği bir dönemde bu ülke kül oluyorken o küllerin içerisinden yeşeren ve kurtuluş savaşını başlatan herkesi bir araya toplayıp organize eden. Onlara liderdik eden bir insan Mustafa Kemal Atatürk, Ne kadar şanslı bir milletiz ki başımızda böyle bir lider vardı, ne kadar gururlansak ne kadar göğsümüz kabarsa azdır efendiler.

Bize bahşettiği bu Cumhuriyeti, Al Bayrağı hiç bir zaman yere düşürmeyeceğiz. Bize emanet ettiği bu Cumhuriyetin ebedi savunucuları olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.