Hazine ve Maliye Bakanlığını Boş Koltuk Daha İyi Yönetiyor

Boş Koltuk döviz kurunu ve altını indirmeyi başardı.

0 182

Berat Albayrak’tan boşalan hazine ve maliye bakanlığını şu sıralar boş koltuk idare ederken. Piyasalar inanılmaz olumlu tepkiler vererek hem altın hem döviz kurlarındaki düşüş sürmekte.

Sosyal medyada da yankı bulan maliye bakanlığı boş koltuğu trend topik olarak şu sıralar etkisini sürdürüyor.

Altın : 481.00

Dolar: 8,14

Euro: 9,62    seviyelerinde işlem görmektedir.

Koltuğun daha iyi yönettiğini düşünen halk. Berat Albayrak’tan boşalan koltuğa ise kimsenin gelmesini istemiyor. Koltuğun Cumhurbaşkanlığına aday olsa kazanacağına kesin gözüyle bakan halkımız oylarını boş koltuğa atacaklarının da bilgisini verdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı vekil bakanı konumunda olan koltuk ise yaptığı açıklamada:

“- Sessiz kaldığımız sürece piyasalarda gerilim ve yükseliş yönlü bir Türk Lirası değer kaybı yaşanmayacaktır. Berat Albayrak beyefendinin piyasayı sürekli gerip duran açıklamalarından sonra ülkemizin ne hale geldiğini hep beraber görmekteyiz. Her gelişin bir hayrı olduğu gibi her gidişinde bir hayrı vardır. Berat Albayrak beyefendinin gidişi ülkemiz adına çok hayırlı olmuştur.” diyerek piyasalara güven ve telkin edici açıklamalarda bulundu.

Göreve geldiği süre henüz 24 saati bile geçmemişken %5 dolarda düşüş gösteren piyasayı halk büyük bir coşku ile kutladı. Cumhurbaşkanlığı koltuğu ise konuya ilişkin sessizliğini sürdürüyor.

Dolar ve Euro karşısında Türk Lirası hızla değer kazanmaya devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.