eBay, spor ayakkabıların orijinalliğini kontrol eden Sneaker Con’u satın aldı

ebay orjinallik garantisi

0 69

eBay, spor ayakkabı orjinallik doğrulaması yapan Sneaker Con‘u resmi olarak satın aldığını duyurdu. Çevrimiçi alışveriş platformu, ayakkabıların orijinalliğini doğrulaması için zaten Sneaker Con’la birlikte çalışıyordu. eBay bu satın almanın, mevcut iş birliğinin güçlü bir şekilde devam ettirilebilmesinin bir parçası olduğunu belirtti.

Güvenli alışverişin devamlılığı hedefleniyor

eBay’de 100 dolar ve üzerinde bir fiyata satılan spor ayakkabılar, alıcıya ulaşmadan önce Sneaker Con‘un denetimin sürecinden geçiyor. Sektörün uzmanlarından oluşan bir ekip, ayakkabıların boyutlandırılmasını, etiketlerini, dikişlerini, logolarını, bağcıklarını ve hatta kutusunu da kontrol ederek orijinal olup olmadığına kanaat getiriyor.

eBay bir yıldan biraz fazla süre içerisinde, dünya çapında sitede satılan 1.55 milyondan fazla spor ayakkabının kimliğinin yani orjinalliğinin doğrulandığını açıkladı.

eBay Kuzey Amerika Genel Müdürü Jordan Sweetnam: “Kimlik doğrulama teklifimize verilen yanıt çok büyük oldu ve bu satın alma, eBay’i dönüştürmeye ve her işleme daha yüksek düzeyde güven ve itimat getirmemize olanak sağlıyor.” dedi.

eBay, spor ayakkabılarla birlikte platformda satın alınan lüks saatler ve çantalara da Orijinallik Garantisi veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.