Erdoğan: Fahiş fiyat artışlarının birçoklarının mantıklı izahı yok

Fahiş fiyat artışları

0 71

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin küme toplantısında konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

-Biz bu kifayetsiz muhterislere her zamanki üzere çok beklersiniz diyoruz. Biz gözü de kalbi de dışarıya bakan bu mankurtlara haydi oradan diyoruz. Biz büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını engellemek için her yola başvuranlara kazanamayacaksınız diyoruz. Vesayete, darbecilere, terör örgütlerine, para baronlarına karşı hangi çabayı verdiysek, faiz lobisine de tıpkı çabayı veriyoruz. Girdiğimiz hiçbir yoldan nasıl geri dönmediysek bu yoldan da geri dönmeyeceğiz.

-Kurla ilgili beklentinin düzey değil, istikrarın sağlanması olduğunun farkındayız. Çarşı pazardaki kimi eserlerdeki fahiş fiyat artışının birçoklarının mantıklı bir izahının bulunmadığını görüyoruz. Zincirleme fiyat artışlarının temizlenmesi gerektiğini biliyoruz. Bu tablo global kriz ile ülkemizdeki değişimin birlikte gerçekleşiyor olmasından kaynaklanıyor.

-Türkiye yüksek faizi terk etti. Üretimi, ihracatı önceleyen bir stratejiye geçmiş bulunuyoruz. Ülkemizin neredeyse dünyada büyümesini sürdüren yegane iktisat haline gelmesini bu değişime borçluyuz.

sürecek…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.