Ekonomik Durumumuzu Gösteren Sosyal Çıkarım “Cebindeki Telefonu Göster”

Cebindeki Telefonu Çıkar

0 138

Sevgili yaygara.net takipçileri herkese merhaba nasılsınız umarım iyisinizdir iyi vakit geçirip, eğlenebiliyorsunuzdur. Gerçi ülkemin hali bu yazımıza attığım başlıkta gizli. Sizce de öyle değil mi?

Öncelikle hükümeti eleştiren herkese karşı anlaşmalı bir savunma geliştirilmiş gibi. Herkes çıkar cebindeki telefonu diyor. Cep telefonu ile ekonomik seviyeyi belirlemeye çalışan bir hükümetin, alenen infazına tanıklık ediyoruz. Yani hükümeti eleştirmek adeta bir suç olmuş gibi, bütün hükümet yanlıları tek bir ağızdan anlaşmış gibi hemen bir savunma mekanizması geliştirmiş ancak çok kısır bir döngüye takılmışlar “Çıkar cebindeki telefonu” papağan gibi hemen her yerde bir tartışma olduğunda acaba hükümet tarafı ne zaman bu cümleyi kuracak diye adeta bekliyoruz.

Şimdi ekonomik seviye öyle belirlenmez. Önce vatandaşa bir sor bakalım bir ay çiçek yağı alabilmek için kaç market gezip fiyat araştırması yapmış. Benim garip vatandaşım sanki ev, araba araştırır gibi ay çiçek yağı araştırıyor artık.

İnsanların bir hayali vardı. Gerçekleştiremeseler de çalışarak çabalayarak ulaşabilecekleri bir hayalleri vardı. Siz bu gerçekleşmeyen hayalleri de çaldınız. Milyonluk araçlara binip, parasının hesabını bilmeyenler vatandaşın cebindeki üç kuruşluk telefon ile ekonomik seviye belirler olmuşlar. Bu bir acizlik değil de nedir. Hükümet bunu yapmaz. Hükümet derki neden daha iyisini alamadın. Nerede bir hata yaptık. Kusuru kendinde arar.

Adama diyorsunuz ya “çıkar cebindeki telefonu” diye. Peki bu telefon fiyatlarına ne oldu, k*çına roket mi taktınız. Bunlar neyin zammı böyle siz bunu açıklayın diye sorunuz. Böyle patlıcan moruna çalan bir yüz rengi almazsa edep ve hayada bu adamlardan uzaklaşmış demektir.

Değerli arkadaşlar ekonomiyi cep telefonu üzerinden değerlendiren bir hükümet ekonomi sistemini buradan protesto ediyor ve saçma buluyorum.

Sizler neler düşünüyorsunuz lütfen yorumlara yazalım.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.