Hükümetin Yanlış Ekonomi Yönetimi

Yanlış Ekonomi Yönetimi

0 98

Hükümetin yanlış ekonomi yönetimi sebebiyle ülkemize verdiği zararın haddi hesabı yok. Galiba bazı şeyleri yanlış anlamışlar. Her attığın adımda, hemen hemen her şeye zam yapılıyorsa burada bir yanlışlık olmalı. Ama hükümetimiz ısrarla ve inatla saçmalamaya devam ediyor.

Hükümetin izlediği yanlış faiz politikası sebebiyle; su elektrik, doğalgaz, kira, konut fiyatları, akaryakıt fiyatları, gıda, otomotiv, ikinci el ve dahasına olduğu gibi zam yapıldı. Hayat inanılmaz derecede pahalı oldu.

Hatırlayın bundan bir yıl önce 20-30 Türk Lirası civarında olan 5 litrelik bir ayçiçek yağı 100-115 Türk Lirasına yükseldi. Ama mevcut hükümetimiz bu zamları yetersiz buluyor olmalı ki hala mevcut sistemde devam ediyor. İlerleyen günlerde Ayçiçek yağı bu ekonomik yönetimle 200 Türk Lirasını da geçecektir.

Zengine çalışan hükümetimizi kutluyorum. Zenginler daha da zengin oldu. Asgari ücretli ve dar gelirli ezilmeye mahkum edildi. Alım gücü diye bir şey kalmadı.

Yakında bir patatesi ki onu da alabilirsek, ya da hükümetimiz almamıza müsaade ettiği bir fiyatlamada bırakırsa zamlanmazsa o patatesi su ile kızartmak zorunda kalacağız.

Garip değil mi? Dar gelirli ve asgari ücretliyi adeta yok sayarak, kendi bildiklerini okumaya devam ediyorlar. Erken seçimi ise istemiyorlar. Sanırım 2023’e kadar ülkeyi batırabildikleri kadar batırıp öyle makam ve mevkilerini terk edecekler.

hukumet

Ülke olarak Dünya’ya da yeterince bizi rezil ettiler. Dış basında Türkiye ile adeta dalga geçiyorlar. “Tayyip diyorlar yine bir şeyler deniyor.” diyerek eğleniyorlar.

Birde şunu belirtmek isterim özellikle Twitter’da yabancı ünlülere ve yabancı siyasilere Türkiye’yi kötüleyip duran bazı mallar var. Arkadaşım bu ülkenin kendi içerisindeki derdi, neden böyle malca bir biçimde ülkeni dışarıdaki ilgisi alakası olmayan insanlara ülkeni kötülüyorsun. Sığır herif bu kendi içimizde halletmemiz gereken bir olay. Aptal olmayın ve böyle şeylerden uzak durun. İnanın saçmalıyorsunuz.

Konumuza dönecek olursak elinde üç beş kuruş birikmişi olan ve ev veya araba hayali kuran kardeşim. Sana da geçmiş olsun hem hayallerin çalındı hem de ömründen çaldılar ki biriktirdiğinin daha fazlasını biriktirmen lazım artık o hayallerine ulaşmak için. Üzgünüm bunu halkına reva gören bir hükümet bu ülkeyi yönetiyor.

Birde duygu istismarcılığı var. Saçma sapan bir ekonomi yönetimi sergileyen hükümet zora geldiği zaman senin benim vatan sevdamızı aşkımızı sömürerek utanmadan “Dış güçler yapıyor.” diyebilecek bir kapasiteye sahipler.

Güzel saf duygularınızın istismar edilmesine izin vermeyin. Bırakın onlar istedikleri gibi istismar etmeye çalışsın hemen her şeye rüzgarda savrulan yaprak gibi kapılmayın.

Okuduğunuz için teşekkürler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.