Hak-İş’ten Saçma Sapan Asgari Ücret Açıklaması

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'ın Zırvalamaları

0 72

Ekonomiden dem vurmaya devam ediyoruz. Ha-İş Konfederasyon Başkanı Mahmut Arslan asgari ücret zammına ilişkin değerlendirmesinde, hükümetin işletmelere teşvik sağlaması gerektiğini belirterek, “Yüksek asgari ücret ile biz ‘Acaba, başka krizleri de beraberinde getirir miyiz?’ sorusunu herkesin sorması gerekiyor. Hükümetimiz, işletmelere yeni yükler gelmemesi için; bir kısım teşvikleri, indirimleri ve bir kısım kolaylıkları sağlaması gerekiyor.” dedi.

Hükümet içimizden geçti. Perişan olduk diyemiyor Mahmut efendi. Çünkü altta kalanın canı çıksın stratejisini bu Mahmut efendide izliyor. Vurun bre asgari ücretliye, vurun ölsünler. Haysiyetsiz insanları başımıza bizi yönetsin diye de bizler seçiyoruz.

mahmut_arslan_hak-is

Sevgili asgari ücretli, dar gelirli kardeşlerim. Eğer evinde tenceren kaynamayacak noktaya geldiyse ve hala üzerinize çıkıp zıp zıp zıplayıp sizi ezmeye çalışan sisteme karşı çıkın.

Yarın bir gün özellikle seçim zamanı bir takım oyunlar oynanacak, siz sanacaksınız ki bundan sonra her şey güzel olacak. Hayır olmayacak, hatta mevcut yönetimi tekrar başımıza getirirsek daha kötü şeyler olacak. Az kaldı zaten hepimiz çöplerde ekmek arayacağız. Ülkeyi perişan ettiler. Asgari ücretli kardeşim 2023’e kadar hoşaf içmek zorunda da kalsanız size bu yapılanları asla unutmayın.

Dikkat edin… Dolar kuru az fırladı mı hemen elektriğe, doğalgaza, benzin, motorin, lpg ve daha nicelerine hemen zam yapıyorlar. Sen ise bir yıl o asgari ücretle köle gibi bekletiliyorsun.

Dolar kuru arttığı zaman, hemen sizin vatan sevdanızı memleket aşkınızı yani aslında sizin yumuşak karnınızı bildikleri için dış mihraklar, yok ekonomiyi manipüle ediyorlar ve bunun gibi bir dünya cümle kurarak sizi bildiğiniz istismar ediyorlar.

Artık istismar edilmeyin. Allah aşkına gözünüzü biraz olsun açın.

Yetiştirdiğiniz ürün sayın çiftçilerimiz dolar kuru artınca arttı mı? Artmaz çünkü orada senin ürününün fiyatı artarsa, bu adamların cebine bir şey girmez. Yani etrafımızı öyle bir sarmışlar ki her yerden ezip sömürmeye çalışıyorlar.

Artık sömürülmeyin kardeşim. Ülkenin hali ortada, bunu da görmezden gelmezsiniz. Almışlar eline zurnayı istediği gibi çalıyorlar. Kulak tıkayın artık dinlemeyin şunların zırvalarını.

Yazık günah..!!!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.