Lütfi Elvan’ın gidişine, Nureddin Nebati’nin gelişine muhalefetten ilk Tepki

Lütfi Elvan’ın gidişine, Nureddin Nebati’nin gelişine muhalefetten ilk Tepki

0 60

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etti. Yerine yardımcısı Nureddin Nebati getirildi. Alınan kararın akabinde CHP’den birinci açıklama geldi.

“‘STRATEJİMİZİN BİR PARÇASIYDI’ DİYECEKSİNİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, “Merkez Bankası kasasından döviz bozdurup doları dizginlemeye çalışırken, hop bir gece yarısı operasyonuyla bir bakan gidip, bir bakan geliyor. Söylediğiniz üzere her şey yolundaysa neden piyasayı huzursuz ediyorsunuz? Yok değilse sorumlusu kim?” tabirlerini kullandı.

Açıklamasının devamında Adıgüzel, şunları söyledi:

“Şimdi yarın çıkıp ‘bu da stratejimizin bir parçasıydı’ diyeceksiniz. ‘Yeni bir şeyler deniyoruz’ diyeceksiniz. Pekala bu denediğiniz ‘şey’in daha evvel denenip başarılı olmuş bir örneği ya da iktisat biliminde kabul gören bir yanı var mı? Hiç sanmıyorum!”

“EKONOMİNİN GİDECEĞİ TEK YER UÇURUMDUR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise, “‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ bir kişiyi daha koltuğundan etti. Lütfi Elvan da Başkanlık Sistemine has bir gece kararnamesiyle misyondan alındı. Daima söyledik: Yüz tane Bakan, bin tane Merkez Bankası Başkanı da değişse bu zihniyetle iktisadın gideceği tek yer uçurumdur” tabirlerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.