Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir?

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir?

0 77

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan‘ın istifası ve istifasının kabulü kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Elvan’ın yerine Nureddin Nebati atandı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararda “Görevden affını isteyen ve vazifeden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104’üncü ve 106’ncı hususları yeterince atanmıştır” sözlerine yer verildi.

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu. Babasının ismi Süleyman, annesinin ismi Emine olan Siyaset Bilimi Uzmanı, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu İdaresi Kısmını bitirdi. Yüksek lisansını tıpkı üniversitenin Toplumsal Bilimler Enstitüsünde Milletlerarası Bağlar alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi alanında Doktora unvanını aldı.

İş Adamı, Dokumacılık işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez İdare Konseyi ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Şurası Üyeliğinde bulundu. Hala MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi üyeliğini devam ettiriyor. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar,Tügva,Önder,Utesav Üyeliği de devam ediyor.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilerek, MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Lideri ve Genel Lider Yardımcısı olarak misyon yaptı.

24. Devirde İstanbul, 25. Periyotta Şanlıurfa Milletvekili seçildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.