Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti. Yerine Nureddin Nebati Getirildi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti. Yerine Nureddin Nebati Getirildi

0 72

Bu haberi herkes işin açıkcası bekliyordu. Çünkü yapılan kulis çalışmalarında böyle bir olayın gerçekleşeceği belliydi. Nitekim de öyle gelişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi  Elvan görevinden istifa ederek ayrıldı. Yerine Jet hızı ile Bakan yardımcısı Nureddin Nebati getirildi.

Görevinden ayrılmak istediğini Cmuhurbaşkanına sunan Lütfi Elvan’ın bu istediğini Cumhurbaşkanı onadı. Yerine bakan yardımcısı Nureddin Nebati’yi atadı.

atama
NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

nureddin_nebati
Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

Bu kaçıncı istifa bu kaçıncı değişim. Ülkemizin Siyasi istikrarı dahi şu sıralar yok. Ekonomi alanında kim göreve getirildiyse kısa sürede istifalar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Artık bir istikrar üzere olmamız temennisiyle.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.