Altın Düşerken Dolar’a Göz Kırpıp Euro’nun Yanağını Sıkınca.

Altın Dolar Euro Düşerken Dengesini Kaybederek Baş Dönmesi ile Mücadele İçerisine Girdi

0 205

Döviz Kurları ve Altın el ele kol kola girdiği Türk Lirası karşısındaki yükselişlerine reklam arası vererek aşağı yönlü eğilimini sürdürüyor.

Ülkemiz zenginlerini isyan ettiren bu duruma en çok sevinen ise güzel ülkemin gariban insanları. 5 litre yağın 30 liralardan 60 lirayı zorladığı şu günlerde gariban kardeşlerim her ne kadar sevinecek olsa da. Bu ülkede bir fiyat artışının dolara adapte olduğu ancak fiyat düşüşünün dolar kuruna kesinlikle bağlanmadığı yani fiyatının düşmediğini de artık biliyor.

Hal böyle olunca da ortaya ilginç tablolar çıkıyor. Gariban kardeşlerim örnekte de olduğu üzere 5 litre yağ 30-35 Türk Lirası bandından 60 lira bandına çıktı. Ülkemiz yöneticileri ise bakalım asgari ücrete aynı oranda zam yapabilecek mi? veyahut bu artan fahiş rakamlara dur diyebilecek mi? hep beraber izleyip göreceğiz.

Aslında ben şuna kesinlikle bir vatandaş olarak eminim. Cebi paralı her kime ne kadar yarıyor ise bir proje o her zaman geçerli olacaktır. Bu ülkede garibanı mazlumu savunanı hiçbir zaman bu gözler görmedi bundan sonrada göremez. Mevcut hükümeti de ondan sonra kim gelecekse onlar içinde aynı şeyler geçerli. Geçmiş geleceğin aynasıdır sözüne dayandırdığım bu durumu öngörüyorum.

Yani siz siz olun kimsenin peşine körü körüne takılmayın. Bu ülke kendi ayakları üzerinde kimseye bağlı olmadan yiyip sömüren yöneticilerine karşıda hiç bir zaman yıkılmamıştır, yıkılmayacaktır.

Dolar, Altın, Euro düşüş trendine tam gaz sürdüre dursun. Zengin olan açlarımızda elini başının arasına alıp kafalarını biraz sıkıştırsınlar ki belki darlığı biraz olsun anlarlar.

Kendisini paraya satanların Dünyası burası, Elinde imkanı olmayan gariban ise ne acıdır ki şükre zorlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.