#Araçalmıyoruz TWİTTER’DA Boykot VaR

#Araçalmıyoruz Sosyal Medya Boykotu

0 198

Sosyal medya mecralarının başında gelen TWITTER’DA kullanıcılar inanılmaz bir HASHTAG açarak #Araçalmıyoruz kampanyası başlattı. Bizim de çorbada tuzumuz bulunsun istedik. Evet arkadaşlar işte burada tam bir yaygara koparmanın zamanı geldi de geçiyor.

Çünkü insanların biriktirdiği üç kuruşun pul kadar değeri kalmadığı günümüzde, ne kadar sesini yükseltse az kalır. Öyle bir fiyat artışı oldu ki 75 bin liralık araç 200 bin bandını geçti. Sıfır araçlara ise erişemez duruma geldik. En baz modeli  200 bin TL civarında.

Şimdi burada çıkartmamız gereken sonuç, birincisi tabi ki başımızda bulunan idareciler hükümet halkı için ne fedakarlık yaptı. Bu fiyatların bir şişirme olduğunu en geri zekalı vatandaşımız dahi biliyor. O zaman bu araçları niye alıyorsunuz da adamların ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Yazıklar olsun.

Çünkü bu araçları alanlar bu fahiş fiyatlara satanlara daha da fazla cesaret verip piyasanın içine el birliği ile ettiler. Peki bu yolunan vatandaşa devletimizi yöneten idareciler ne tepki verdi.

Kocaman bir HİÇ…!

İşte böyle kocaman bir hiç değerli kardeşlerim. Hatırlarsanız PANDEMİ ortasında ÖTV’ye utanmadan yüzleri kızarmadan çünkü vatandaşımıza insan gözü ile bakmadıklarından. Hepimiz onların gözünde yolunacak birer KAZ’IZ KAZ hal böyle olunca da %30 zammı bize soktular. Çünkü biz sesimizi çıkartmıyoruz. Biz zevk almaya bakıyoruz. Böyle olmayın tepkinizi koyun kardeşim. Size hükümeti devirin devrim yapın filan demiyorum. Vatandaş olarak size girenden her zaman haberiniz olsun. Sandığın başına gittiğiniz zaman bunların hepsi aklınıza gelsin.

Size şöyle bir tavsiyede bulunacağım. Şimdi devletimizin başındaki yöneticilerimizi iyi izleyin kim ne yapıyor kim vatandaşını kolluyor, kim ülke menfaatleri doğrultusunda halkının refahını her şeyden üstte tutuyor. Bunları not alın, not tutun.

Seçim zamanı yaklaşınca bu hükümetler ki alayı aynıdır. Size güzellikler yapmaya başlayacaktır. Böyle bir tufaya sakın ha sakın düşmeyin. Size yapılanı hiç bir zaman unutmayın. “Ya bu adamlar bize şunu şunu yaptı da şimdi böyle iyi bir şey yaptılar” demeyin. Size yaptıkları iyi şeyler her seçim döneminde oluyor. Yani koskoca 5 yıl da size hiç bir fayda sağlamayan sistem seçim zamanı menfaatinize işliyorsa anlayın ki o işte bir yanlışlık var.

Diyeceksiniz ki hükümetin ne suçu var. Hükümet bir numaralı suçludur. Vatandaşının cebini menfaatini düşünmeyen bir hükümet yok olmaya da mahkumdur. Herkes fırsatçı olmuş herkes kendi çarkını hile hurda ile döndürmenin peşine düşmüş. Vatandaşa kol kadar girmiş umurlarında mı?

Kendi kendilerinin kuyularını kazmaya devam ediyorlar. Unutmasınlar biz halk olarak onları nasıl başımıza yönetici eylediysek oradan indirmesini de sandıkta biliriz.

Yazıklar olsun…

Araç alacaklarda almasınlar sabredin devletin yapamadığını el birliği ile biz vatandaşlar yapmak zorunda kaldık.

AKP döneminde vatandaşın hayalinde ki araba görseldeki gibidir. Teşekkürler AKP…!

aracalmiyoruz-boykotu

Yaygara.net Online Sohbet Platformu Sundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.